Ramazanda Farklı Şehirlerdeki Öğrenci Evlerine Konuk Olan Leziz Proje

June 19, 2017

Yemek yemeği sevenlerin mutlaka tanıyacağı Guru Kafa, asıl adıyla Burak Kan 2 sene önce bir proje başlattı. Projenin adı ”İftarda Sizdeyiz”. Ramazan ayı boyunca farklı farklı şehirlerdeki öğrenci evlerine konuk olup öğrencilerle birlikte iftar sofrası hazırlayan Guru Kafa zamanla ünlü aşçıları konuk ederek ve çeşitli sponsorlar alarak bu oluşumu öğrencilere katkı sağlanan bir proje haline getirdi. Takipçileriyle kocaman bir aile haline gelen Guru Kafa’nın sosyal medyada paylaştıklarında bakalım daha ne detaylar var.

Guru Kafa, ”Beni öldürmeyen şey beni doyurur” diyerek sosyal medyada yediği yemekleri ve gezdiği yerleri paylaşan bir sosyal medya fenomeni.

guru-kafa-profil

Geçen sene öğrenci takipçilerinden gelen istek üzerine Ramazan’da öğrenci evlerine konuk olmaya başladı.

image

Öğrencilerle birlikte harika yemekler hazırlayarak öğrenci evinde de mükemmel iftar sofraları kurulabileceğini hepimize göstermiş oldu.

image (1)

Ev sahipleri genellikle gastronomi okuyan öğrenciler olunca sofralarda birbirinden gurme lezzetler yer aldı. Bazı tarifler ise adeta ünlü oldu. Bunlardan biri de süzük. Tarifini Guru Kafa’nın Youtube hesabında bulabilirsiniz.

image (3)

İstanbul, Eskişehir, Ankara, Bursa, Manisa gibi birçok şehire giden Guru Kafa’ya bazen Arda Türkmen bazen de Tat Dedektifi gibi aşçılar ve fenomenler eşlik ediyor.

image (5)

Mevzu öğrenci evi olunca kalabalık sofralar için bulunan çözümler, huzurlu görüntüler çıkarmış ortaya.

Konu yemek olunca mutfakta koşuşturma bitmiyor, herkes bir işin ucundan tutuyor ve ortaya bu renkli görüntüler çıkıyor.

Geçen sene sponsor uçak firması sayesinde Milano ve Torino’daki öğrenci evlerine de gitmiş Guru Kafa. Üstelik firmanın sağladığı ekstra bagaj hakkı sayesinde yine sponsor olan yiyecek firmalarının hazırladığı erzakları da götürebilmiş.

guru-kafa-torino

İftarda Sizdeyiz başvuruları o kadar yoğundu ki başvurular için bir web sayfası hazırlandı. Bu sene için geç kalmış olabilirsiniz ama belki seneye Guru Kafa sizin de sofranıza konuk olur. Başvuru sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

18812198_1098677433566657_5617381095008894976_n
Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>