Sevdiği Kadın Uğruna THY Uçağını Kaçıran Romeo Yürekli Zeki Ejder

May 10, 2017

Bazı insanların aşk uğruna yapamayacakları şey yoktur. Eh aşk bu, bazıları dibinde görmeye doyamaz bazıları ise kıtaları aşar… Hatta çölleri aşanları, dağları delenleri bile duydu bu kulaklar… Fakat uçak kaçıranı ilk kez duyuyoruz diyebiliriz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin en garip uçak kaçırma eylemlerinden biri olarak bilinen Zeki Ejder’in bahanesi, romantik filmleri aratmayacak türden..

Tarihler 1 Mayıs 1976’yı gösteriyordu. THY’nin DC-10 İzmir uçağı, Fransa’nın Paris şehrinden yurda dönmek için havalanmıştı.

DC7_1967ok

Uçağın yolcuları arasından Fransa hükümeti tarafından sınırdışı edilen 36 yaşındaki Zeki Ejder de bulunuyordu.

ejderkapak

Fransa semalarında süzülen THY uçağında bir anda alışılmadık bir şey oldu ve uçak rota değiştirdi.

mountain-fire-southern-california-grows-20130719-122325-149

Bunun sebebiyse Zeki Ejder’di. Sustalı bıçağı ile kaptan pilotu tehdit eden Ejder, uçağı kaçırdı ve rotayı Marsilya yönüne çevirdi.

5

Yaklaşık 2.5 saat boyunca uçağın havada olmasını sağlayan Zeki Ejder, Türkiye’ye dönmek istemiyordu. Amacıysa sevdiği kadın için Fransa’da kalmaktı.

Airplane

En sonunda havaalanına inmek zorunda kalan uçak ve yolcular sağ salim şekilde kurtarıldı. Zeki Ejder ise Fransız güvenlik görevlileri tarafından Türkiye’ye başka bir uçakla teslim edildi.

DC3_1946_ok

Zeki Ejder; “Fransa’dan ayrılmak istemiyordum orada bir gönül bağım var, bir kızı seviyorum bu nedenle de Türkiye’ye dönmek istemiyordum.” diyor.

loll

Çılgın aşığımız ayrıca kaçırdığı uçağın Türk uçağı olduğunu bilmediğini de söylüyor.

DASH719_ok

Kaçırılan uçağın kaptan pilotu ise Zeki Ejder’in ruh sağlığının iyi olmadığını belirtirken yolcuların olaydan uçak inince haberdar olduğu da belirtiliyor.

dds

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>