Pürtelaş 3+1 Bölüm 35: Haşmet Asilkan

June 24, 2015

Pürtelaş 3+1'in bizi ekipçe heyecanlandıran bir başka bölümüyle karşınızdayız, konuğumuz Haşmet Asilkan. Bu bölümümüzde Haşmet Asilkan'ın arkasındaki isim olan Fatih Vural'ın yer yer kontrbas yer yer gitar çalarak söylediği şarkılarına, Cihan Mürtezaoğlu da gitarı ve sesiyle eşlik ediyor. Bize göre büyülü bu yolculuğa sizi de davet ediyor, bu "ilk" videoları hep beraber kutlayalım istiyoruz. :)

En Güzel Adımlarıyla Bana Yürüdü

https://youtu.be/7793ALAJrHo?list=PLaZ1wLPKFV8wIa-BsTjUxHt8ajeFvPVmN Antalya'da büyüyen Fatih, 7 yaşında dahil olduğu mandolin kursu vesilesiyle müzikle tanışmış. İlk sahne deneyimi de yıl sonu müsameresiymiş. Ertesi yıl gitara heves etmiş, birkaç yıl geçmeden de kemana... Lise zamanlarında arkadaşlarıyla kurduğu orkestrada kendi deyimiyle "şimdi hatırladığında yüzünü kızartan şarkılar" bestelemişler, ta ki İstanbul'a üniversite okumaya gelene kadar.

Metruk Zebra

https://youtu.be/Muu32rUX-rk?list=PLaZ1wLPKFV8wIa-BsTjUxHt8ajeFvPVmN Sonra lise arkadaşı Ozan Can Özübal ile yüzünü kızartmayan şarkılar yazmaya devam etmişler. Üniversitede "Diş Hekimliği Fakültesi Caz Orkestrası" adında ancak adı kadar iddialı olmayan bir topluluk kurmuş Fatih ve orada davul çalarak çok eğlenmiş. Bizim 6. bölümde Sen Yağmur Dök ile 32. bölümde de kendi solo projesiyle ağırladığımız Cihan ile tanışmaları da o yıllara denk gelmiş. Bu vesileyle Künt'te kontrbas çalan Fatih, Tolga Akdoğan ile tanışmasının ardından da bir süre Halimden Konan Anlar'da çalmış.

Muharebe Duası

https://youtu.be/QkvXuz5Lfdg?list=PLaZ1wLPKFV8wIa-BsTjUxHt8ajeFvPVmN Birkaç kez yeltendiği ve bir türlü gerçekleştiremediği bir hayali varmış Fatih'in: Arabesk filminin müziklerini kalabalık bir orkestrayla, hakkını vererek çalmak. Hatta bu iş için üflemeliler, yaylılar, vokaller ve perküsyonlarla dolu kocaman bir orkestra da toplamış ama doktorasını bitirmesi ve askere gitmesi sebebiyle bu macera kısa sürmüş. Dileriz bir fırsatını bulup bu hayalini en yakın zamanda gerçekleştirir. :)

+1 Bonusu: Baba Figürü Bitti

https://youtu.be/K8c7WGkkArI?list=PLaZ1wLPKFV8wIa-BsTjUxHt8ajeFvPVmN Müzikle ilgili mütevazi hayalleri olduğunu söyleyen Fatih konser vermeyi sevmediğini de bu cümlesine ekliyor. Böylece bu bölümün değeri bizim için 3'e katlanıveriyor. :) Evde çalmayı ve şarkılarını kaydetmeyi seven Fatih, başkalarının bu şarkıları dinlemesi ve onları takdir etmesinden mutlu oluyormuş. Müzik sayesinde Taner Yücel, Barış Demirel, Efe Demiral, Ezgi Altıner, Cihan Mürtezaoğlu, Ozan Can Özübal, Haktan İlhan gibi harika insanlarla tanıştığını belirten Fatih, bu tanışmaların sayısını artırmak da istiyormuş diye duyduk. Tek bir yere tıklayayım bu bölümün tüm videoları arka arkaya çalsın diyenleri şöyle alalım: Pürtelaş 3+1 Bölüm 35: Haşmet Asilkan Daha fazla Haşmet Asilkan dinlemeye karar verenleri şuraya davet edelim: soundcloud.com/hasmetasilkan Pürtelaş 3+1: tüm bölümler facebook.com/Purtelas3arti1 twitter.com/Purtelas3arti1 instagram.com/Purtelas3arti1 soundcloud.com/Purtelas3arti1 youtube.com/Purtelas3arti1 Yönetmen: Levent Sevi / Ses: Yiğit Yemez / Kurgu: Gün Erdoğdu / Liste: Emir Aksoy

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>