Pürtelaş 3+1 Bölüm 32: Cihan Mürtezaoğlu

May 13, 2015

Güzide müzikler programımız Pürtelaş 3+1'in 32. bölümüyle karşınızdayız! Cihan Mürtezaoğlu'nun etkileyici bestelerini dinleyeceğimiz bu bölümde Efe Demiral da gitarıyla Cihan'a eşlik ediyor. Sözü daha fazla uzatmayalım ki varsın müzik uzasın.

Deli

https://youtu.be/wNSKognvoqY?list=PLaZ1wLPKFV8wfJpOV6frBMOIaECxwS4Fa Pürtelaş 3+1 takipçileri hatırlayacaktır, Cihan'ı aslında neredeyse tam bir yıl evvel 6. bölümümüzde de konuk etmiştik. Ezgi Altıner ile birlikte Sen Yağmur Dök olarak programımıza katılmışlar ve dinleyenlerin yüreklerini dağlamışlardı. Cihan'ı kendi besteleri ve solo projesiyle ağırlamak da bugüne kısmetmiş.

Güz Biterken

https://youtu.be/E1p2AIPLNTE?list=PLaZ1wLPKFV8wfJpOV6frBMOIaECxwS4Fa 2006'da Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü'ne giren Cihan bugüne dek Yasemin Mori, Ceyl'an Ertem, Mabel Matiz, Pinhani gibi pek çok bildiğimiz ve sevdiğimiz isimle aranjör, besteci ve gitarist olarak çalışmış. Buradan da şunu çıkarıyoruz ki güzel işlerin altından hep güzel güzel insanlar çıkıyor. :)

Soytarı İpi

https://youtu.be/Lj4qeypav24?list=PLaZ1wLPKFV8wfJpOV6frBMOIaECxwS4Fa Geçtiğimiz bölümde Can Kazaz'a gitarıyla eşlik eden Efe Demiral bu bölümde de Cihan'ın yanında karşımıza çıkıyor. Güzel gitar çalan bir avuç insan olunca bu insanların da yollarının kesişme ihtimali artıyor haliyle. Efe ile Cihan'ın tanışmaları ise Künt dönemlerine denk geliyormuş.

+1 Bonusu: Talihsiz Merdiven

https://youtu.be/GPYxzBgbqwE?list=PLaZ1wLPKFV8wfJpOV6frBMOIaECxwS4Fa Aldığımız duyumlara göre şu sıralar ilk albümünü hazırlamakla meşgul olan Cihan'a sahnede Efe'nin yanı sıra elektrik gitarda Tayis Yıldızcı, basta Canberk Ünsal ve davulda Zafer Resuloğlu eşlik ediyor. Hatta bu ekiple yarın Peyote'de 12. bölüm konuğumuz Emir Aksoy'un (O da kimse?!) ardından sahne alacaklarmış. Canlısını da dinlemenizi tavsiye ederiz şiddetle. Bu bölümdeki tüm performansları tek tıkla arka arkaya dinlemek isterim derseniz: Pürtelaş 3+1 Bölüm 32: Cihan Mürtezaoğlu "Bana daha fazla Cihan Mürtezaoğlu lazım!" diyenleri şuralara alalım: soundcloud.com/cihanmurtezaoglu facebook.com/Cihan-Mürtezaoğlu twitter.com/portakalipi instagram.com/cihanmurtezaoglu Pürtelaş 3+1: tüm bölümler facebook.com/Purtelas3arti1 twitter.com/Purtelas3arti1 instagram.com/Purtelas3arti1 soundcloud.com/Purtelas3arti1 Yönetmen: Levent Sevi / Ses: Yiğit Yemez / Kurgu: Gün Erdoğdu / Liste: Emir Aksoy

1 Yorum

  1. Pingback: Pürtelaş 3+1 Bölüm 35: Haşmet Asilkan | ListeList.com

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>