‘Obama Beni Aradı, Kobani 2 Güne Düşer Dedi’ Diyen Erdoğan’a Twitter’dan 17 Ziyalı Tweet

August 12, 2015

“Obama beni aradı. Elinde beyzbol sopası falan diyorlardı eskiden. Yok öyle bişey, lületaşı tesbih vermiştim, onu almış yumuşak yumuşak çekiyor.

Neyse dedi ki bu bana, Kobani down in 2 days dedi, yok artık Black hawk down dedim… Tesbih bir tarafa, bu bir tarafa nasıl ama bilsen gül gül öldük!”

Maalesef ülke siyasetindeki ciddiyet endeksi bu seviyelerde. Bir gün dostumuz dediğimizi, diğer gün şerefsiz ilan ediyoruz. Zaten şerefsiz dediklerimizi de, duruma göre haysiyet timsali mertebesine taşıyoruz.

Bir yanımız her duruma müsait hali öyle boyutlara geldi ki artık kimseler verilen hiçbir demece inanmıyor. Cumhurbaşkanı’nın bugün muhtar kankalarıyla olan buluşmasında “Obama beni aramıştır, işte iki güne kalmaz Kobani düşer. Burada sizden yardım istiyoruz demiştir. Ben de şunu söyledim, sayın obama, 200 bine yakın Kobanili zaten bizim ülkemize girmiş durumda. Şu anda orada Kobani’li kalmadı. Sadece savaşçılar var, onlar savaşıyor. Ama unutmayın, sizin oraya indireceğiniz silahlar sadece PYD’nin değil DEAŞ’in eline geçirecek. Yarısını DAEŞ aldı, diğerini de diğerleri aldı. Biz bölgeyi tanıyoruz, biliyoruz.

Ama dostlar maalesef bizim bu yaklaşımımıza dikkat etmediler. Şu anda 70-80 bin civarında Kobanili dönmüş vaziyetteler. Temenni ederiz ki diğerleri de bir an önce Kobani’ye dönerler, ülkelerindeki yerlerini alırlar.
Hep Kobani düştü düşecek diye cımbızlanan ifademin arkasında bu var”
diyerek devam ettiği sözleri de bu yüzden sosyal medyada hayli konuşuldu.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

2 Yorum

  1. Pingback: Tekrar Oy Vermeden Önce Hatırlamanız Gereken Son İki Ayın 17 Önemli Olayı | ListeList.com

  2. Pingback: 2015’in Gündemi Meşgul Eden Olaylarına Damgasını Vurmuş 37 Tweet - Özet Haber Oku

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>