İntihar Eden İnsanlarla Dalga Geçerek Büyük Tepki Çeken Ünlü Youtuber

January 2, 2018

Sosyal medya ve internet gün geçtikçe daha fazla hayatımıza dahil oluyor ve hayatımızı etkiliyor. Youtuber olanlar da bunların sonuçlarından biri. Bilim kurgu filmlerinde izlediklerimizin bir bir gerçekleştiği şu günlerde milyonlarca takipçisi olan fenomenlerin kitleleri nasıl etkileyebildiğine şahit oluyoruz. Son günlerde paylaşılan bir video ise insanların sessiz kalamadığı ve tepki gösterdiği bir olaya dönüştü. Japonya'da bir ormanı gezen Youtuber intihar etmiş birini görüntüledi ve bunu hiç çekinmeden paylaştı. Birçok insan ise buna tepki gösterdi...

Youtube'da 15 milyondan fazla takipçisi olan Logan Paul, dünyanın en ünlü Youtuberlarından biri

logan

Çeşitli video serileri çeken Logan Paul, son olarak Tokyo Maceraları adını verdiği video serisi için Japonya'da Fuji dağının kuzey batısında yer alan "İntihar Ormanı"nı ziyaret etti

logan-2 Japonya'da ağaç denizi anlamına gelen "Jukai" adını alan orman, birçok kişinin intihar ettiği bir yer olduğu için İntihar Ormanı olarak anılıyor.

Ormanı dolaştığı sırada intihar sonucu ölmüş birine rastladı ve bunu görüntüledi

logan-3

Görüntülerde intihar eden kişinin yüzü bulanık olsa da her şey oldukça netti

logan-4

“Japon İntihar Ormanı’nda ceset bulduk” başlıklı video 24 saatte 6.3 milyon kişi tarafından izlendi

logan-5

Videonun yayınlanmasının ardından binlerce tepki gelmeye başladı

logan-6

Büyüyen tepkilerin ardından özür dileyen Paul, “Bu benim için bir ilk. Daha önce böyle bir eleştiri yaşamış değilim, çünkü daha önce böyle bir hata yapmadım..." diye başlayan bir özür metni yayınladı

“Bu benim için bir ilk. Daha önce böyle bir eleştirilerle karşı karşıya kalmamıştım, çünkü daha önce böyle bir hata yapmadım. İyi insanlarla çevrili olduğum ve iyi kararlar aldığıma inanıyorum ama yine de bir insanım. Yanılabilirim. Bunu daha fazla izlenmek için yapmadım, zaten izleniyorum. Bunu yaptım çünkü internette olumlu bir dalga etkisi yaratabileceğimi düşündüm, ancak olumsuz bir musona dönüştü. Böyle bir niyetim asla yoktu. İntihar ve intihar konusundaki bilinçlendirmeyi bir süre planladım, bir süre “Bu video bir hayatı kurtarırsa buna değecek” diye düşündüm, videoda gösterildiği gibi intiharı kötü göstermeye çalıştım. Ben, her gün yeni saçmalıklar yapıyorum. Her gün yayınlanan 460 günlük bir TV şovu yaptım. Sık sık, elimde olan büyük bir gücün ne kadar büyük bir sorumluluğu olduğunu hatırlıyorum… Hayatımda ilk kez gücü yanlış kullandığımı söylemekten üzgünüm. Bir daha olmayacak. Herkesi seviyorum. İnsanlara inanıyorum. Ben buradayım.”

Tepki gösterenler arasında Game of Thrones yıldızı Sophie Turner ve Breaing Bad yıldızı Aaron Paul da vardı

logan-7

"Bu ne cüret! Beni iğrendiriyorsun. Bu kadar genç insanın bu adamı takip ettiğine inanamıyorum. Çok üzücü. Umarım, bu son videolar onları uyandırmıştır. Sen bir çöpsün. Sade ve basit. İntihar şaka değil. Cehenneme git."

"@LoganPaul aptalın tekisin. Farkındalık yaratmıyorsun. Dalga geçiyorsun. Özür mektubunda kendini övdüğüne inanamıyorum. Sahip olduğun başarıyı hak etmiyorsun. Tanrıya dua ediyorum ki, o adamın yaşadığı hiçbir şeyi yaşamak zorunda kalma."

1. Olay sosyal medyada çok konuşuldu ve Logan Paul çok fazla tepki aldı. İşte onlardan bazıları...

"2018'e tüm Logan Paul videolarını internetten kaldırarak başlayabilir miyiz?"

2.

"Logan Paul'un yaptığı bir hata değildi. Kasten ölü bir adamın etrafında şakalar yaptı ve bunu genç izleyicileri için videoya çekip paylaştı. Özrünü ya da "insanlara yardım etmek için yaptım" saçmalığını kabul etmiyorum. Tek yaptığı daha fazla insanı teşvik etmek"

3.

"Logan Paul şöhretine, takipçisine, parasına ya da herhangi bir şeye layık değil Bu sefer çizgiyi aştı. Ama dürüst olmak gerekirse, muhtemelen kendisine ya da kariyerine zarar gelmeyecek, çünkü hayranları kelimenin tam anlamıyla 6 yaşında ve ne yaptığı bakılmaksızın onu seveceklerdir "

4.

"Uzun yıllar taciz edildikten sonra intihar etmek istedim, ancak ailem bana yardım etti. İntihar çok önemli bir konu bu yüzden Logan Paul'un intihar etmiş bir adama gülmesi çok saygısızca."

5.

"Logan Paul iğrenç bir insan. İntiharı bir şaka gibi gösteren insanlara saygı duymuyorum."

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>