İçinizdeki Sporcuyu Keşfedin: Çeşitli Sporlara Dair Daha Önce Duymadığınız 6 Şaşırtıcı Bilgi

October 19, 2017

Bu listemizde sporun türlü türlü branşlarına dair sizi şaşkınlığa gark etmekle kalmayıp aynı zamanda spor yapmaya şevk edecek ilginç bilgiler bulacaksınız. İşte başlıyoruz :)

1. Koşu Sporunda, 8 kilometre koştuğunuzda ortalama 240-350 arası kalori vermiş olursunuz.

tenor (3)

2. Fitness genellikle vücut geliştirme olarak algılanır. Fitness bedenin sağlıklı olması için yapılan bir spor iken vücut geliştirme ise kasların geliştirilmesi için yapılır. Fitness’ın kelime anlamı: “sağlıklı olmak veya formda kalmaktır.”

tenor (2)

3. Boks sporunun başlangıç tarihi M.Ö 3000 yılında Sümerler ve M.Ö 2000 yılında antik Mısır’a kadar dayanmaktadır.

9liFdDF

4. Gelelim dağcılığa! Dünyanın en yüksek dağı olan Everest Dağı’na oksijen desteğiyle yapılan en hızlı tırmanış rekoru 8 saat 10 dakika ile Pemba Dorje Sherpa’ya aittir.

giphy (4)

5. Teniste ise kadınlarda en hızlı servis 205 km. hız ile Venüs Williams’a ait. Bu rekoru geçebilen kimse çıkmadı henüz. :)

giphy (3)

6. Bilim insanları tarafından yapılan bir araştırmaya göre ise Yoganın anksiyete ve depresyona iyi geldiği saptandı.

tenor

Bonus- Ben bunu oturduğum yerde keşfedemem ki diyenler için harika bir festival önerimiz var! SWEATFEST

sweaters_metro_240x120_2
SWEATFEST; Spora, sağlıklı yemeğe, güzel müziğe doyacağın, içindeki sporcuyu keşfedeceğin, yepyeni deneyimler yaşayacağın “Şehrin Spor Festivali!”
İster daha önce hiç spor yapmamış ol, ister sporu yaşam tarzı haline getirmiş ol fark etmez; burada sporun eğlenceli yanını keşfedecek ve sosyalleşeceksin! SWEATFEST; farklı branşlarda açılacak özel seanslar ile aktif olarak spor yapabileceğin bir festival! Neler mi var? Koşu, fitness, dans, boks, bisiklet, yoga, tenis, dağcılık, gün boyu yarışmalar, sporcu sağlığı, sağlıklı yeme-içme noktaları, çocuklara özel atölyeler, gün boyu müzik, spor mağazaları ve spor salonları, gece SATTAS konseri… Hepsi İstanbul’un tam da göbeğinde; senin için tek çatı altında!
Spor ve eğlence bir arada SWEATFEST ile şehirde! #HADİ sınırlı sayıdaki biletleri kaçırma! ListeList olarak biz de orada olacağız! 21 Ekim’de görüşürüz #HADİ
Bilet almak için buraya, daha fazla bilgi almak içinse buraya alalım sizi:)

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>