En Son 152 Yıl Önce Gerçekleşen Süper Mavi Kanlı Ay Tutulması ve Burçlara Etkileri

January 31, 2018

Bu tutulmaya Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması adının verilmesinin birkaç sebebi var aslında. 31 Ocak'ta gerçekleşecek Dolunay bu ay gerçekleşecek ikinci dolunay olduğundan mavi adını alıyor. Tam Ay Tutulması da yine 31 Ocak'ta Güneş, Dünya ve Ay’ın sıralanması sonucunda, Dünya’nın gölgesinin Ay’ın üzerine düşmesiyle gerçekleşecek. Kanlı denmesinin sebebi ise tutulma anında Ay'ın etrafından yansıyan Güneş ışınlarının verdiği kızıl görüntü. Süper denmesi ise Dünya'nın tutulma anında Ay'a olan yakınlığıyla ilgili. Tüm bu olaylar bir arada gerçekleştiğinde Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması adını alıyor.

Böyle bir gökyüzü olayının son olarak 152 yıl önce yaşandığı biliniyor. Ayrıca tutulma sırasında Ay, normale göre yüzde 14 daha büyük ve parlak olacak. Tutulma Türkiye'den saat 18:34'de az da olsa gözlemlenebilecek. En net şekilde ise ABD'nin Batı yakası ve Güneydoğu Asya ülkelerinde gözlemlenecek. Ayrıca NASA'nın canlı yayınından da tutulmayı izleyebilirsiniz. Peki bu az rastlanan ve Aslan burcunda gerçekleşecek olan tutulmanın burçlara etkileri neler?

1. Koç

Tutulma Koç burçlarında aşk konularında hareketlenmelere neden olacak. İstediğiniz başlangıçları gerçekleştirebilir ya da bu konulardaki soru işaretlerinizi giderebilirsiniz. Bir diğer önemli konu ise arkadaşlıklar olacak. Yani Koç burçları için dengelerin değiştiği, farkındalığın arttığı ve ilişkilerdeki dengelerin tamamen değişebileceği bir dönem.

2. Boğa

Boğa burçlarını iş yerlerinde evlerinde değişiklikler bekliyor. Bu ailenizle veya ev arkadaşlarınızla yaşayacağınız problemlerin çözülebileceği ya da sonuca bağlanabileceği bir dönem. Ayrıca iş yerinizde emeklerinizin karşılığını alacağınız ve beklemediğiniz gelişmeler yaşayacağınız bir dönem olacak.

3. İkizler

İletişimin yoğun olacağı ve sevdiklerinizin sizden yardım isteyeceği bir dönem sizi bekliyor. Aslında bu yardımlar birazcık karışıklığa neden olsa da seve seve yapacak ve keyif alacaksınız. Ayrıca yurt dışı gibi büyük planlarınız varsa harekete geçmenin tam zamanı.

4. Yengeç

Yengeçler bu dönemde en çok maddi konularda dikkatli olmalılar. Hayatına yeni bir yön vermek isteyen ve yeni bir başlangıç yapmak isteyen Yengeç burçları harcamalarını kontrol altında tutarlarsa herhangi bir sıkıntı yaşamayacaklar.

5. Aslan

Bu tutulmanın asıl kahramanı Aslan burçları. Tutulma Aslan burcunda gerçekleşecek ve adeta yepyeni başlangıçların yaşandığı bir dönem olacak. Aslan burçları için değişim ve dönüşüm zamanı adeta. Yeni kararlar verme eğilimde olacaklar ve özellikle ilişkilerinde netlik arayacaklar. Eğer ilişkileri yoksa yeni biriyle tanışma veya ilişkinin başlangıcı olabilir. Kısacası Aslan burçları için gelecek planlarını şekillendirdikleri ve hiç beklemedikleri gelişmelerle karşılaştıkları bir dönem olacak.

6. Başak

Başak burçları içine kapanmayı ve biraz yalnız kalmayı isteyebilir bu dönemde. Beklenmedik gelişmelerle, ani projelerle ve sonuca bağlanması gereken bazı problemlerle karşılaşabilirler. Ayrıca sağlık konularında dikkatli olmaları ve yapmaları gereken şeyleri ertelememeleri gerekiyor.

7. Terazi

Teraziler en büyük değişimi arkadaşlık konularında yaşayacaklar. Sosyal çevreleri tamamen değişebilir eski arkadaşlıklar bitebilir ve yepyeni ilişkiler ve sosyal çevreler oluşturulabilir. Ayrıca maddi anlamda sağlıklı kararlar verdikleri takdirde şans Terazilerden yana.

8. Akrep

Akrep burçlarını kariyer anlamında önemli gelişmeler ve değişiklikler bekliyor. Karşısına çıkan fırsatları değerlendireceği ve ne istediği konusunda emin olması gereken bir dönemden geçecekler. Ayrıca hobilerine zaman ayırmak isteyecekleri bir zamandalar. Bu süreçte başkaları tarafından yanlış anlaşılmamaya dikkat etmeleri gerekiyor.

9. Yay

Yay burçları için hayatın tadını çıkarmak ve tüm kötü şeylerin acısını çıkarmak isteyecekleri bir dönem olacak. Hem mutlu olmak hem de çevresindeki insanları mutlu etmek isteyecekler. Maddi anlamda zorlanacakları bir dönem olabilir. Aşk hayatlarında ise romantik rüzgarların eseceği bir dönem.

10. Oğlak

Aşk ve ilişkiler anlamında güzel başlangıçlar bekliyor Oğlak burçlarını. Bu bir evlilik kararı ya da işle ilgili bir ortaklık kararı olabilir. Maddi anlamda da dengelerin değişeceği ve yeni kararların alınacağı bir dönem olacak.

11. Kova

Kovalar için adeta değişim zamanı. İş, aile, arkadaşlıklar, ilişkiler... Geriye dönüp baktıklarında 2018'in onlar için dönüm noktası olduğunu görecekler. Birçok konuda önemli kararlar verip kısır bir döngüye girmiş ilişkilerine son vermek isteyecekler.

12. Balık

Sağlık ve iş konularında değişiklikler yaşayacaklar Balık burçları. Çalışma ortamının veya arkadaşlarının değişmesi söz konusu olabilir. Ayrıca sağlık problemlerini geçiştirmemeli, bu konuda dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Kaynak; 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>