Rusya’yı En Azından Orantısız Mizahımızla Alt Edebileceğimizi Gösteren 18 Örnek

November 25, 2015

Bir sabah uyanıyorsun, uçak düşürdüğümüz haberleri yağıyor oradan buradan. Ne olur Rusya olmasın derken Cumhurbaşkanlığı Rus uçağı diyor göğsünü kabarta kabarta. Uçağın düşürülme görüntüleri geliyor sonra. Allahuakbar diye bağıranlar pilotu vurmaya çalışıyor.

Film gibi ama değil. İkinci yarıda ayıya binen, eski KGB ajanı, judocu, “Rusya teröristlerle anlaşmaz, onları yok eder” diyerek IŞİD’i pıtır pıtır vuran Putin reyiz sahneye çıkıyor. “Terör işbirlikçileri tarafından sırtımızdan bıçaklandık, bunun sonuçlarını ağır ödeyecekler” diyor. Adam Türkiye’ye tüm dünya önünde IŞİD destekçisi diyor. Açıkça tehdit ediyor bir yandan da, savaşa göz kırpıyor. Diğer yandan Rus tur şirketleri Türkiye’ye insan göndermiyor, Rus bakanlar ziyaretlerini iptal ediyor. Dünya lideri “o tırlarda silah olsa ne olacak, olmasa ne olacak?” diyerek itiraf ediyor, “Sınır ihlali vardı, düşürdük uçağı ne var?” diyor, salondan alkış kıyamet kopuyor.

Tüm bunları dün fazlasıyla yaşadık. Herkesin gözü önünden doğalgazsız bir kış, savaş olasılıkları aktı geçti. Ne olacağını bilemeyiz ama tek bildiğimiz Putin reisin şakası olmaz. Kızdırdık bir kere adamı artık ne çıkarsa bahtımıza.

Tabii savaş olasılığının şakası bile olmaz bizce, olmamalı. Ama ülkeyi artık rakı masalarında değil Twitter ortamlarında kurtardığımız şu dönemde üstemizden gündemin gerginliğini alacak paylaşımlar da aktı geçti. Azıcık stres atalım diyenlere seçtiklerimiz aşağıda.

Kombilere sahip çıkalım.

1.

2.

CUmlKmgUkAEt3IU

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

wh

18.

dogalgazputin

3 Yorum

  1. Pingback: Rusya’yı En Azından Orantısız Mizahımızla Alt Edebileceğimizi Gösteren 18 Örnek - Özet Haber Oku

  2. Pingback: Rusya'yı En Azından Orantısız Mizahımızla Alt Edebileceğimizi Gösteren

  3. Pingback: 2015'in Gündemi Meşgul Eden Olaylarına Damgasını Vurmuş 37 Tweet | ListeList.com

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>