Stilleriyle İlham Veren 17 Moda Fenomeni Instagram Hesabı

August 9, 2017

Moda, her zaman kadınlar için önemli bir yere sahip olmuştur. Eski tarihlerden beri oyuncu, müzisyen farketmeksizin her mesleğin bir yanı modaya dokunur ve modayla gündeme gelir. Günümüzde her şeyin daha ulaşılabilir olması ve tanımadığımız insanlarla bunu paylaşabilme gücü sosyal medyadaki moda fenomenlerinin bugünkü şeklini almasını sağladı. Dışarıdan kolay görünse de onlar tutkuyla bağlandıkları moda hakkındaki tecrübelerini paylaşmak, yaptıkları kombinlerle insanlara ilham olmak istiyorlar. Biz başardıklarını düşünüyoruz, sizin de sizi etkileyen moda perileriniz var mı?

1. Moda Tutkusu

moda-tutkusu
Üniversitede işletme bölümünü bitirdikten sonra bir süre bu alanda çalışıp üst düzey yöneticilik yapan Ayşegül Afacan Köksal ve Yasemin Öğün bu alanda çalışmayı bıraktılar. Bir moda okulunda 2 yıl eğitim aldılar ve MYBESTFRIENDS adlı markalarını kurdular. Şimdi moda editörlüğü, moda bloggerlığı, stil danışmanlığı gibi birçok alanda tecrübelerini paylaşıyorlar. Instagram hesaplarını buradan takip edebilirsiniz.

2. Cocobolinho

cocobolinho
Aslında diş hekimi olan Gülnihal Eren mesleğiyle arasında uçurumlar olsa da moda onun boş zamanlarını dolduran bir hobi. Kısa bir süre önce bir bebek sahibi olan Gülnihal Eren Instagram hesabında moda ve hayatla ilgili tecrübelerini paylaşıyor.

3. Maritsa

maritsa
Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu Meriç Küçük, üniversite son sınıftayken moda blogu açmaya karar verdi. Aldığı eğitim moda sektöründen yer almasına pek olanak tanımasa da moda blogu açarak kendini geliştirdi ve çok kısa bir süre sonra büyük bir markada çalışmaya başladı. Hobisini işe dönüştüren ve iamnotbasic markasını kuran Meriç Küçük’ün Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

4. Nil Ertürk

nil-ertürk
İstanbul Üniversitesi sinema bölümü mezunu olan Nil Ertürk de mesleğini bir kenara bırakıp modayla ilgilenen ve modayı hayatının bir parçası haline getirenlerden. Ünlü bir markanın reklam filminde moda asistanlığı yaptı ve 2009’da kendi moda blogunu açtı. Birçok ünlü dergide adını duyuran Nil Ertürk dünyadaki en iyi 100 Moda Blogu arasında gösterildi. Eşiyle birlikte erkek giyim markası Bey ve kadın giyim markası Frea’yı kurdu. Blogunda ve Instagram hesabında moda dışında dekorasyon ve güzellikle de ilgili harika paylaşımlar yapıyor.

5. Duygu Genç Şenyürek

duygu-senyurek
Kadıköy Moda Akademisinden moda tasarımı ve İstanbul Moda Akademisinden styling eğitimi alan ve sonrasında 2012 de blogunu açan Duygu Genç, Hürriyet Gazetesi’nde moda yazarlığı yapıyor. Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

6. Gamze Biran

gamze-biran
İTÜ’de İşletme Mühendisliği okuyan Gamze Biran modaya olan tutkusunu keşfetti ve kişisel moda blogunu açtı. Birçok büyük markayla çalışan ve birçok mecrada konuşulan Gamze Biran’ın Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

7. Damla Kalaycık

damla-kalaycık-fashion
Damla Kalaycık da mühendislik okuyup modaya ilgisi olanlardan. Üniversite öğrenimine devam ederken açtığı moda blogunda tecrübelerini paylaşıyor. Ayrıca bir Youtube hesabı da olan Damla Kalaycık’ın Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

8. Rana Demir Moskvina

rana-demir
Üniversite eğitiminden sonra bir tv şirketinde editörlük yapan Rana Demir bir bebeği olduktan sonra çalışmaya ara verdi. Açtığı moda blogunda ve Instagram hesabında harika fotoğraflar paylaşıyor. Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

9. Style Boom Blog

style-boom-blog
Ekonometri alanındaki kariyerini bırakıp blog yazarlığı yapmaya başlayan ve hayatını tam anlamıyla değiştiren biri Burçin Ünaldı. Samimiyeti ve modaya, güzelliğiğe dair paylaştıklarıyla harika bir Instagram hesabı var. Buradan takip edebilirsiniz.

10. Elif Taştekne

elif-tastekne
İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İşletme okuyan Elif Taştekne modaya olan tutkusuyla yaklaşık bir yıl önce bir moda blogu açtı ve orada düşüncelerini paylaşıyor. Instagram hesabında da kıyafetleri, yaptığı kombinleri oldukça retro bir tarzla paylaşarak harikalar yaratıyor. Her kombininde mutlaka bir siyah parça görebileceğiniz, siyahtan vazgeçemeyenlerden Elif Taştekne. Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

11. Büşra Güler

busra-guler
Farklı tarzıyla Instagram’da bir.ok takipçi kazanan Büşra Güler kısa bir zaman önce kendi giyim markasını da kurdu. Ayrıca Youtube kanalında da makyaj ve modaya dair paylaşımlar yapan Büşra Güler’in Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

12. Zuhal Okcu Özden

zet-fashion
Moda editörü olmayı isterken 2008’de kendi blogunu açan Zuhal Okcu, bloguna Zet Fashion adını verdi. Bloguyla birçok başarıya imza attı, ödüller aldı, gazetelerde röportajları yayınlandı. Tecrübelerini Instagram hesabında da paylaşıyor. Hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

13. Yonca Ergüner

yonca-erguner
İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı okuyan Yonca Ergüner modaya olan ilgisini farketti ve bu alanda kendini geliştirdi. Bir moda blogu açtı ve orada fikirlerini paylaştı. Instagram hesabında yaptığı paylaşımlarla siz de modaya bakış açınızı değiştirebilir, yepyeni stiller keşfedebilirsiniz. Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

14. Asena Sarıbatur

asena-saribatur
Asena Sarıbatur, iktisat bölümünde lisansını tamamladıktan sonra sinemaya olan ilgisini keşfedip Sinema-Tv bölümünde yüksek lisans yaptı. “Miss Peace International” yarışmasına katılarak Türkiye’yi temsil etti ve birinci oldu. Daha sonra tv programları ve dizilerde sunuculuk ve oyunculuk yaptı. Moda Akademisi’nde Fashion Styling eğitimi aldı ve Marie Claire dergisinde staj yaptı. Modaya olan ilgisini ve tecrübelerini paylaştığı Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

15. Want The Fashion

want-the-fashion
2016 yılında İMA’da Styling ve Moda/Marka Yönetimi üzerine eğitim alan Sedef, 2010 yılında blogu Wantthefashion’u açtı. Güncel modanın dışında, kendi stilini, gezip görüp keşfettiklerini paylaştığı bir stil ve yaşam blogu. Instagram hesabında da tüm bu tecrübelerini paylaşıyor. Hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

16. Ceren Sağ

ceren-sag
Kalpli Şeker Moda adıyla tanınan Ceren Sağ, üniversiteye başladığı yıl kişisel moda blogunu açtı. 2013 yılında Divas Diamond ‘da İçerik Editörü olarak, 2014-2016 yılları arasında ise Pegasus Havayolları’nda çalıştı. Minimal bir tarzı olan Ceren Sağ’ın Instagram hesabını buradan takip edebilirsiniz.

17. Elif Örnek

elif-ornek
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde okuyan Elif Örnek, tam bir vintage kıyafet ve aksesuar tutkunu. Gezmeyi ve keşfetmeyi çok seviyor ve kıyafetlerinde her zaman bir feminenlik olduğunu söylüyor. Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>