Günlük Hayatta Karşımıza Çıkan Birçok Probleme Çözüm Olacak 13 Pratik Bilgi

October 25, 2017

Hayatta beklenmedik anlarda birçok beklenmedik sorunla karşılaşmamız mümkün. Önemli olan bu sorunla hızlı, pratik ve ulaşılabilir çözümler üretebilmek. Biz de günlük hayatta başımıza gelen ve hızlıca çözmemiz gereken durumlara bulunan pratik çözümleri listeledik…

1. Daha dolgun ve büyük dudaklar

tips-12
Eğer dudaklarınızın daha dolgun ve büyük olmasını istiyorsanız bir çatalı dudaklarınıza batırarak gezdirebilirsiniz. Bu işlemi 1-2 dakika yapın ve üzerine dudak nemlendiricinizi sürün. Ne kadar dolgunlaştığını fark edeceksiniz.

2. Bitmiş deodorant şişeleri

tips-11
Eğer evinizde bitmiş roll-on şişesi varsa içine günlük kullandığınız kreminizi koyabilirsiniz. Bu sayede hem krem cildinize daha iyi nüfuz edecek hem de roll-on sayesinde cildinize masaj yapmış olacaksınız.

3. Ruj renklerini bileğinizde değil parmak uçlarınızda deneyin

tips-10
Genelde ruj alacağımız zaman rengine bileklerimize sürerek karar veririz. Bu yanlış bir seçim yapmamıza neden olabilir. En doğru seçimi parmak uçlarına sürerek yapabiliriz çünkü parmak uçlarımızda dudaklarımızda olan kırmızı renk pigmentleri vardır.

4. Son damlasına kadar kullanılan cilt ürünleri

tips-9
Kapatıcı, fondöten gibi ürünleriniz bitmek üzereyse ve yenisini alacak zamanınız yoksa fondöten şişenizi aşağı doğru tutarak saç kurutma makinasıyla düşük ısıda ısıtın. Böylece şişenin içinde kalan tüm ürün aşağı inecek ve hepsini kullanabileceksiniz.

5. Daha yumuşak bir cilt için havlu kullanmayın

tips-8
Kore’de oldukça popüler olan bu yöntemde yüzünüzü yıkadıktan sonra kurulamıyorsunuz ve nemlendirici kreminizi sürüyorsunuz. Bu sayede cildiniz kremi daha iyi emiyor ve yüzünüz daha uzun süre yumuşak kalıyor…

6. Sık sık yıkanan makyaj fırçaları

tips-6
Hijyen açısından sık kullandığımız makyaj fırçalarını düzenli olarak temizlemek ve yıkamak oldukça önemli. Ancak yıkadıktan sonra kuruyana kadar şekillerinin değişmemesi ve formlarını koruyabilmeleri için sekreterlik diye adlandırılan sert dosyaya birkaç lastik geçirin. Fırçaları kılları aşağı bakacak şekilde fotoğraftaki gibi yerleştirin ve kurumaya bırakın. Bu yöntemi her gün fırçalarınızı düzenli saklamak ve kolayca bulabilmek için de kullanabilirsiniz.

7. Tırnak kesmenin kolay yolu

tips-5
Keserken etrafa saçılan tırnaklar için oldukça zekice ve pratik bir çözüm! Tınak makasının uç kısmını fotoğraftaki gibi bir bantla sarın. Böylece kestiğiniz tırnaklar etrafa saçılmayacak, bantın içinde kalacak.

8. Kirpiklerinize zarar vermeyen doğal rimel

tips-4
Bildiğiniz gibi rimeller kirpiklere oldukça zarar veriyor ve dökülmesine neden oluyor. Kendinize doğal bir rimel yapmak ise çok kolay. İnternetten de satın alabileceğiniz kapsül halinde satılan aktif karbonlardan alın. Birkaç kapsülü iyice ezin ve toz haline getirin. Aynı miktarda aloe vera jeliyle karıştırın. Miktarını hazır rimel kıvamına yakın olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Hazırladığınız bu rimel hem daha siyah kirpiklere sahip olmanızı sağlayacak hem de cildinize zarar vermeyecek.

9. Vazelinle siyah noktalardan kurtulun

tips-3
Neredeyse her gün kullandığımız güzellik ürünleri cildimize çok fazla zarar veriyor. Özellikle burun çevresinde oluşan siyah noktalar ise birçok insan için büyük bir problem. Vazelin ise bu problemi çözebileceğiniz oldukça pratik bir çözüm. Önce yüzünüzü bol suyla yıkayın. Daha sonra siyah nokta problemi olan bölgelere vazelin uygulayın ve o bölgeyi küçük bir parça streç filmle kaplayın. Ardından burnunuzu bir havluyla kapatın. 5 dakika bekledikten sonra açın ve temiz bir peçete veya bezle siyah noktaları sıkarak temizleyin.

10. Kıvrık kirpikler

tips-2
Kirpikleriniz yeterince kıvrık değilse ve kirpik kıvırıcınızla da istediğiniz sonucu elde edemiyorsanız bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kirpik kıvırıcınızı kullanmadan önce saç kurutma makinası yardımıyla ısıtmak. Ardından kirpiklerinizi kıvırın. Daha uzun süre kıvrık kaldıklarını fark edeceksiniz.

11. Eskiyen rujlarınızı yepyeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz

tips-1
Şekildeki gibi dağılan ve eskiyen rujlarınızı ısıtıp eriterek tekrar yeni görünmesini sağlayabilirsiniz.

12. Tırnak çevresindeki kuru deriyi yumuşatmak için dudak balmı kullanın

tips-7
Tırnak çevresindeki kurumuş deriyi yumuşatmak için dudak balmı kullanırsanız daha yumuşak ve sağlıklık görünürler

13. Daha az makyaj yapın

tips-13
Makyaj yaparken aşırıya kaçmak sizi daha yaşlı ve bakımsız gösterir. Daha genç ve sağlıklı görünmek için fazla makyaj yapmaktan kaçının, her zaman doğal görünmeye çalışın

Kaynak; Bright Side

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>