Bayram Tatilini İstanbul’da Geçirecekler İçin Şeker Tadında 11 Etkinlik

June 23, 2017

Bayram’da İstanbul’da kalmak ama evde oturmak istemeyenler için birçok etkinlik var. Bayram boyunca hangi etkinlikler olduğunu merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre. Konser, sergi, gösteri ve daha bir çok etkinliği sizin için derledik!

1. Sergi-Görme Biçimleri (2 Haziran-13 Ağustos)

görme-biçimleri
John Berger’in 1972 tarihli görsel kültür üzerine kitabı ‘Görme Biçimleri’nden hareketle kurgulanan sergide çağdaş resimler, fotoğraflar, heykeller ve videoların yanı sıra farklı yüzyıllardan sanat eserleri de var. Sergi 2 Haziran-13 Ağustos tarihleri arasında Arter’de sanatseverleri ücretsiz olarak ağırlayacak.

2. Sinema-Nordik Film Günleri (3-30 Haziran)

nordik-film
Akbank Sanat, 3-30 Haziran 2017 tarihleri arasında, İsveç, Norveç ve Danimarka Konsoloslukları’nın katkılarıyla, üç İskandinav ülkesinden üç filmin gösterileceği Nordik Film Günleri’ne ev sahipliği yapıyor. Bayram tatiline denk gelen film olan Rosita, 23 Haziran Cumartesi 19.00 ‘da Akbank Sanat’ta olacak. Nordik ülkelerine ilgisi olanlar kaçırmamalı.

3. Sergi-Çiftdüşün Çiftgörü (25 Mayıs-6 Ağustos)

çiftüşün-çiftgörü
George Orwell’ın 1984 romanında kullandığı “Çiftdüşün” kavramına bir göndermeyle isim bulan ve aralarında Tracey Emin, Marcel Dzama, Anselm Kiefer, Bruce Nauman, Raymond Pettibon ve Thomas Ruff gibi isimlerin yanı sıra Türk sanatçıların da yer aldığı seçki, 25 Mayıs- 6 Ağustos arası Pera Müzesi’nde olacak. Dikkat! Müze sadece bayramın 1.günü ve pazartesi günü kapalı, diğer günler sergiyi ziyaret edebilirsiniz.

4. Konser-İstanbul Arabesque Project (24 Haziran Cumartesi)

ist-arabesque-project
Arabesk eserleri rock altyapılar, arabesk vokaller ve doğu vurmalıları kullanarak yorumlayan, arabesk formatında besteler yapan İstanbul Arabesque Project konseri 24 Haziran’da Dorock XL’da gerçekleşecek.

5. Tiyatro-Küçük Prens ve Çiçek (24 Haziran Cumartesi)

kucuk-prens-ve-cicek
Bayramda çocukları sevindirmezsek olmaz. Çocuk edebiyatının başyapıtlarından “Küçük Prens”, “Küçük Prens ve Çiçek” adıyla 24 Haziran Cumartesi 11:00’de Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde.

6. Heykel-Masterpiece Galata (23-24-25-27 Haziran)

masterpiece-sarilma-heykel
Daha önceden deneyim sahibi olmanıza gerek olmadan heykel yapabileceğiniz keyifli birkaç saat geçirmek istiyorsanız bu atölye tam size göre. 3 saat süren seanslarda gergadan, buda, sincap gibi farklı figürler yapılıyor.

7. Konser-Hey Douglas (25 Haziran Pazar)

hey_douglas
70’li yılların saykodelik, funk ve soul şarkılarını günümüz cilası ile süsleyip tekrar düzenleyen Hey Douglas, 25 Haziran’da Dorock XL’da sahne alacak.

8. Sinema-Wonder Woman

107630
Wonder Woman, aynı adlı DC Comics karakterinden uyarlanan 2017 yapımı Amerikan süper kahraman filmi. Süper kahraman filmlerini sevenler için iyi bir seçenek olabilir.

9. Sinema-Dede Korkut Hikayeleri- Salur Kazan Zoraki Kahraman

NewsItem_636306338987815458
Burak Aksak’ın yazıp yönetmenliğini üstlendiği Dede Korkut Hikâyeleri filminin kadrosunda Mahir İpek, Devrim Yakut, Erdal Tosun, Onur Atilla, Salih Kalyon gibi isimler yer alıyor.

10. Konser-Zerrin Özer (25 Haziran Pazar)

zerrin-ozer
Zerrin Özer konseri 25 Haziran Pazar günü Dorock XL’da gerçekleşecek.

11. Konser-Yeni Türkü (27 Haziran Salı)

yeni-turku1
Yeni Türkü bayramın son günü Beyrut Performance’da saat 21:30’da sahneye çıkacak.

Kaynak: 1 2 3 4 5 6

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>