Amerikalıların Yatak Odalarını Fotoğraflayan Fotoğrafçı ve Hikayeleriyle Etkileyen Fotoğraflar

November 13, 2017

Yatak odaları belki de birçok insanın en iyi ve en güvenli hissettiği mekanlardan biri. Günün yorgunluğunu attığımız, bazen kaçmak bazen sığınmak için kullandığımız evin en özel odası. Amerikalı fotoğrafçı Barbara Peacock da Amerikalıların yatak odalarına girmiş ve birbirinden farklı yaşamların en özel halini fotoğraflamış.

Bu fotoğraf serisinin çekimi sırasında birçok insanla tanışan ve hayatlarına tanık olan sanatçı aynı zamanda hayata dair çok afzla tecrübe kazanmış. Biz de bu birbirinden etkileyici fotoğrafları derledik.

1. Pepere, Jay, Maine: “Her sabah eşimi uyandırmamak için oldukça sessiz oluyorum. Sonra onun öldüğünü hatırlıyorum.”

barbara-1

2. Jessica, Milford, New Hampshire: “Bazen hayatın rüzgarı sizi oradan oraya savurur durur. Bu hayata dair unutmamamız gereken çok önemli bir şey var ki o da olmamız gereken yerde olduğumuz.”

barbara-2

3. Cody, Portland, Maine: “Hiçbir şey yapamıyorum. Arkadaşlarımla vakit geçiremiyorum, spor yapamıyorum. Buraya sıkışıp kaldım. Sadece ben ve hastalığım (ateşli romatizma) varız.”

barbara-3

4. Betty, Sweden, Maine: “Kocam öldü. Artık evde sigara içebiliyorum.”

barbara-4

5. Holly and Nathan, Deep Gap, North Carolina: “20 yıldır sistemin dışında yaşıyoruz.”

barbara-5

6. Nito, Cambridge, Massachusetts: “Günlerce odamdan ayrılmıyorum”

barbara-6

7. Christopher and Alice, Portland, Maine: “Yoğun bir hayatınız, iki çocuğunuz ve kediniz varsa çok nadir yalnız kalabiliyorsunuz. Her zamanın tadını çıkarıyoruz ve bu oldukça güzel.”

barbara-7

8. Claire, Westford, Massachusetts: “Odam her zaman sevgi dolu çünkü sıcacık ve bana çocuk olmayı hatırlatıyor. Şimdi ben büyüyorum ve birçok yeni sorunla baş ediyorum. Tüm bunlara karşı odamın hiç değişmemesini seviyorum.”

barbara-8

9. Elmer (71) / Boone, Kuzey Carolina: “Açıkçası mucizelerle dolu bir hayat yaşadım ve sonsuza dek de bu şekilde yaşamayı düşünüyorum. Bedenim harap olmuş gibi dursa da ruhum hep iyi durumda ve her daim canlı.”

barbara-9

10. Carol (95) / Biddeford, Maine: “Bu ev benim mi?”

barbara-10

11. Josh(38), Rean(37), Jackson(5) ve Amelia(1) / Merrimac, Massachusetts: “Eskiden yatak odamdan nefret ederdim. Çok sıkışık ve küçüktü ama çocuk sahibi olduğumuzdan beri hiç olmadığı kadar mutluyuz.”

barbara-11

12. Avey (3) / Portland, Maine: “Balığım öldü.”

barbara-13

13. Winslow (20) / Westford, Massachusetts: “Birçok arkadaşımı ve oldukça hızlı geçen hayatımı geride bırakarak Chicago’dan buraya taşındım. Kedim Juno ile birlikte mutluyum.”

barbara-12

14. Germaine(88), Westford Massachusetts: “Çok uzağa yürüyemiyorum. Herkes ve her şey için beklemek zorundayım”

barbara-15

15. Angel(6), Westbrook, Maine: “Kendi yatağım bir dolabın içinde olduğu için annemin yatağında zıplamayı seviyorum.”

barbara-16

Kaynak; 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>