Aralık Ayında Kesinlikle Takip Etmeniz Gereken 14 Konser

December 1, 2017

Zaman çok hızlı geçiyor. Birden Aralık ayına girdik. Sınavlar, vizeler, iş yoğunluğu derken koca bir yılın son ayındayız. Havalar da henüz soğumamışken kendinizi sokaklara atıp, kar öncesi son hareketlerinizi yapın. Bu konuda size yardımcı olmak için Aralık ayının en dikkat çeken konserlerini derledik. Hadi ne duruyorsunuz dans dans dans!

1. Anna RF

aralik-ayi-etkinlikleri-1
Fazlasıyla tanıdık, insanın ruhuna işleyen, hem de içinizi kıpırdatan ritimler. Anna RF’nin dünyayı keşfetme arzusuyla birlikte doğuyla batı ezgilerini oryantal ve modern enstrümanlar kullanarak, analog ve dijital seslerle birleştirip biricik tarzlarını ortaya çıkardılar. İçinizi kıpır kıpır edecek tınıları duymak için 2 Aralık Günü Salon İKSV’de katılabilirsiniz.

2. MadenÖktemErsönmez

aralik-ayi-etkinlikleri-2
“Caz yatağında marine edilmiş rock, drum’n bass, punk, noise, elektronik ve ambient…”
Sarp Maden, Alp Ersönmez ve Volkan Öktem’in modern caz üçlüsü yalnızca caz dünyasının değil, pop mutfağının da vazgeçemediği 3 isim. Kendi kariyerlerinin yanına ek olarak trio olarak kaydettikleri ilk albümleri ‘MOE’ yi tanıtacakları konserlerini 9 Aralık Cuma günü Salon İKSV ‘den takip edebilirsiniz.

3. Sleep Party People

aralik-ayi-etkinlikleri-3
Sahneye tavşan maskeleriyle çıkan Danimarkalı dream-pop grubu Sleep Pary People rüyalarınızın fon müziğini çalmaya geliyor.
Müzisyen Brian Batz’ın projesi olarak başlayan ekip, kendi adlarını taşıyan ilk albümlerini 2010 yılında yayınladı. 2014’te çıkarttıkları ‘Floating’le iyice seslerini duyuran grup, yeni albümleri olan ‘Lingering’ için tekrar İstanbul’da. 16 Aralık günü Salon İKSV’de takipçilerinin karşısına çıkacak.

4. Beardyman

aralik-ayi-etkinlikleri-4
Darren Foreman ya da Beardyman 1982 yılında Londra’da dünyaya geldi. Beatbox, hip-hop ve komedi videoları sayesinde dünyaca bir ün yakalayan Beardyman’in müziğinde drum&bass, reggae, country, dubstep, breakbeat, trance, techno ve elektronik müziğin tınılarını duyabilirsiniz. 2 Aralık günü Zorlu Stüdyo’da sahne olacak olan Beardyman’i kaçırmamanızı öneririz.

5. Lokalize: Büyük Ev Ablukada “Ay Şuram Hâlâ Ağrıyo”

aralik-ayi-etkinlikleri-5
Kendine özgü tarzı, müziği ve sözleriyle bütün dikkatleri üzerinde toplayan, son yılların popüler grubu Büyük Ev Abluka’da, Lokalize serisi kapsamında 9 Aralık günü Zorlu Stüdyo’da “Ay Şuram Ağrıyor” diyerek akustik performans sergileyecek.
Seyirciyle kurdukları eğlenceli tavırlarıyla daima keyifli anlar yaşatan grubu kesinlikle izlemelisiniz.

6. Carla Bruni – French Touch

aralik-ayi-etkinlikleri-6
Carla Bruni, yeni çıkardığı “French Touch”albümünün turnesi kapsamında ilk defa İstanbul’a geliyor. Albümde Carla Bruni’nin büyük bir tutkuyla biriktirdiği sevilen şarkılardan olışan koleksiyonundan nadide parçalar yer alıyor. İlk görüşte aşk “coup de foudre” olarak tanımladığı bu cover albümünü kesinlikle canlı dinlemenizi öneriyoruz. Unutmadan konser 13 Aralık günü Zorlu PSM’de.

7. Mazarine Suare 01 / Cağaloğlu Hamamı

aralik-ayi-etkinlikleri-7
Aralık ayındaki en merak ettiklerimizden. 300 yıllık Cağaoğlu hamamında gerçekleşecek olan etkinlik adeta bir ayin havasında olacak. Ayinde Jo.ke, Raz Ohara ve Christopher Schwarzwälder’in müziğin sınırlarını zorlayan projesi FEATHERED SUN sahne alacak. Onlara Barış K, Cantanca, Cüneyt Öztürk, Orkun Bozdemir, Can Ayverdi ve Macellann eşlik edecek. 2 Aralık günü Cağaoğlu hamamında gerçekleşecek ayini yakından takip edin.

8. Hey! Douglas -S-World Bir Dünya Konser

aralik-ayi-etkinlikleri-8
Son zamanların başarılı isimlerinden biri olan Hey! Douglas, 70’li yılların psikedelik, funk ve soul şarkılarını yine 70’lerin disko ritimleriyle oluşturduğu setlerini dinlemek isterseniz 23 Aralık günü Babylon’da olacak kaçırmayınız.

9. Omar Souleyman / Nusaibin


Melodilerini duyduğumuzda içimizde anında bir dans etme isteği uyandıran Omar Souleyman yeni albümü “To Syria, With Love” için yeniden İstanbul’a geliyor. Suriye halk müziğini tekno altyapıyla harmanladığı içimizi alan kıpır kıpır melodilerle dans etmek için 16 Aralık günü Babylon’a gidiyoruz. Ayrıca bu gecede dört kişilik kemik kadrodan oluşan Nusaibin de doğunun ağırbaşlı enstrümanlarını, batının modern elektronik altyapılarıyla buluşturacak.

10. Reggae Night#2

aralik-ayi-etkinlikleri-10
Ülkemizin Reggae gruplarından SATTAS, ve ZEYTİN’in sahne alacağı, gecenin müziklerini Selekta Genjah, C. Fyah ve İtekaka’nın çalacağı etkinlik 16 Aralık günü IF Performance Hall Beşiktaş’ta olacak.

11. Fazıl Say – “Yürüyen Köşk” İstanbul Prömiyeri

aralik-ayi-etkinlikleri-11
Dünyaca ünlü bestecimiz ve piyanistimiz Fazıl Say, yeni eseri “Yürüyen Köşk”‘ün İstanbul prömiyerini gerçekleştirecek. “Yürüyen Köşk” Atatürk Anısına Opus 72 “ eseri ile Atatürk ‘ün Yalova’daki Millet Çiftliği’nde yaşayan çınar ağacı ve köşkün hikâyesini eşsiz melodilerle dinleyiciyle 23 Aralık akşamı Volkswagen Arena’da buluşacak, kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

12. GusGus (Live) -S-World Bir Dünya Konser

aralik-ayi-etkinlikleri-12
Tekno, trip-hop ve house’tan esinlenen, her zaman yeni olanı cesurca denemekten korkmayan İzlandalı GusGus 9 stüdyo albümü yayınladı. GusGus, Glastonbury, Split, Creamfields, Benecassim gibi dünyaca ünlü festivallerde yer aldı.
İzlanda’nın elektronik müzik dünyasına sunduğu GusGus, 9 Aralık Cumartesi günü unutulmayacak bir konser vermek için Babylon’a geliyor.

13. Evrencan ve Uzaylılar

aralik-ayi-etkinlikleri-13
Halk müziğinden blues’a, rock’tan hip hop’a kadar yaptığı ani geçişlerle dinleyicilerini etkisi altına alan Evrencan Gündüz Türkiye müziğinin yeni yetenekleri arasında gösteriliyor. Moda ve Kadıköy sokaklarında şarkı söylerken tanınan Evrencan, 21 Aralık günü IF Performance Hall Ataşehir’de 30 Aralık günü de IF Performance Hall Beşiktaş’ta sevenlerinin karşısına çıkacak. Bu genci dinlemediyseniz mutlaka dinlemelisiniz.

14. Kalben -S-World Bir Dünya Konser

aralik-ayi-etkinlikleri-14
Müziğe 8 yaşında annesinin aldığı klavyeyle başlayan, 13 yaşına geldiğinde ilk gitarını alan Kalben, 14 Aralık akşamı sevenleriyle şarkılarını bağır çağır hep birlikte söylemek için Babylon’a geliyor.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>