Kendisine Şişman Diyen Küçük Kızına Farklı Bir Bakış Açısı Kazandıran Anne

June 19, 2017

Anne Allison Kimmey havuzda oynayan çocuklarına eve gitmeleri gerektiğini söyleyip onların keyfini kaçırınca hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaştı. Üzülen küçük kız annesine “annem şişman” deyince Kimmey kızına bunun kötü bir şey olmadığını öğretmek istedi.

Havuz başında oynayan çocuklarına eve gitme zamanı olduğunu söyleyince üzülen kızı “annem şişman” dedi.

2

Bu lafın üzerine çocuklarına bir ders vermek isteyen Kimmey daha sonra yaptığı şeyi Facebook hesabından paylaştı.

daughter-called-mom-fat-response-allison-kimmey-1

Çocuklarına insanları “kilolu” olarak çağırmanın bir aşağılama olmayacağını öğretmeye karar veren Allison harekete geçti.

daughter-called-mom-fat-response-allison-kimmey-9

“Bana ne dedin?” diye soran annesine kızının cevabı “sana kilolu dedim, özür dilerim anne” oldu.

34567

“Haydi bunun hakkında biraz konuşalım” diyen Allison şöyle devam ediyor…

daughter-called-mom-fat-response-allison-kimmey-17

“İşin doğrusu, ben kilolu değilim (İngilizce’de kilolu anlamına gelen ‘fat’ aynı zamanda yağ anlamına geliyor). Aslında hiç kimse yağlı olamaz. Bu olabileceğin değil sahip olacağın bir şeydir. Evet vücudumda yağım var. Herkesin vücudunda yağ vardır. Bu kas ve kemiklerimizi koruyan bir şeydir”.

Kızına vücuttaki yağın nasıl bir şey olduğunu açıklayan anne Allison daha sonra ona “Peki senin vücudunda yağ var mı?” diye soruyor.

daughter-called-mom-fat-response-allison-kimmey-2

Allison’ın kızı “Evet benim göbeğimde var” derken erkek kardeşi de “bende hiç yağ yok, en zayıf benim. Bende sadece kas var” diyor. Annesi de “aslında bu dünyadaki herkeste yağ var. Ancak bunların oranları farklı oluyor. Bazılarında çok, bazılarında ise daha az oluyor” diye cevap veriyor.

Allison “Daha az yağa sahip olmaları o insanların diğerinden daha iyi olduğu anlamına gelmez. İkiniz de anladınız mı?” diye sorunca çocukları da aynı anda “evet anne!” diyorlar ve kilolu kelimesinin kötü bir kelime olmadığını öğrenmiş oluyorlar.

daughter-called-mom-fat-response-allison-kimmey-15

Sosyal medyada bazı kişiler Allison’a destek olurken yağın sağlıklı bir şey olmadığını ve çocuklarını yanlış bilgilendirdiğini söyleyenler de oldu.

1

Siz Allison’ın bu yaklaşımı hakkında ne düşünüyorsunuz?”

daughter-called-mom-fat-response-allison-kimmey-4

Kaynak:1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>