Kadın Parfümleri | Tavsiye, Yorum ve Günlük Fırsatlar

Kadın ParfümleriKadın Parfümleri

Kadın Parfümleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kokuların hafızamız, duygularımız ve ruh halimiz üzerindeki etkileri oldukça fazladır. Bu doğrultuda koku hakkında birçok şaşırtıcı gerçek bulunmaktadır. Koku anılarımızı canlandırır, en unutulmaz duyumuz koku alma duyumuzdur, her insanın kokusu birbirinden farklıdır, uyurken bile aldığımız kokular rüyalarımızı etkiler, kokuların bazıları üzerimizde rahatlatıcı ve canlandırıcı etki yaratır, kokular seçimlerimizi etkiler, koku duyumuz tat alma duyumuzu etkiler.

Koku bizi en fazla yansıtan faktörlerden bir tanesidir. Bu yüzden de kullandığımız koku bizimle tam anlamıyla uyum içerisinde olmalıdır. Bu doğrultuda birçok kişi parfüm nasıl seçilir sorusunun cevabını merak etmektedir. Bu noktada cilt tipini belirlemek, sevdiğiniz kokula karar vermek, çalışılacak ve yaşanak gibi ortamları göz önünde bulundurmak büyük önem taşımaktadır. Aynı zamanda parfüm alışverişine giderken doğru bir seçim yapmak için koku sürülmemelidir. Parfümleri test ederken tek kolua birden fazla koku uygulanmamalıdır. Parfüm test edilirken kalıcılığı tam anlamıyla anlamak için nemli bir cilde uygulanmalıdır. Eğer doğru karar verilemiyorsa satıcılardan bir tester isteyerek denemeye devam edimelidir. Son olarak parfüm seçimi yapmadan önce kişiliğinizi düşünün ve buna göre karar verin.

Doğru parfümü seçmek kadar önemli olan bir diğer mevzu parfümü doğru bir şekilde sıkmaktır. Birçok kişi parfüm nasıl sıkılır sorusunun cevabını merak etmektedir. Parfüm sıcak olan bölgelere sıkılarak daha etkili bir hale getirilebilir. Bu noktalar nabız noktları ve kan basıncının yüksek olduğu bölgelerdir. Boyun, şakak, bilek ve dirsek içleri ideal bölgeledir. Parfüm cilde 20 cm’den sıkılmalıdır. Bununla birlikte parfüm sadece temiz ve nemli bir cilde uygulanmalısınız.

Evet parfüm bozulur. Bu noktada parfümün kuru, serin, ışık almayan bir yerde muhafaza edilmelidir. Banyo dolapları yüksek nemli ortamlardır bu yüzden buralarda kesinlikle saklanmamalıdır. Parfüm kullandıktan sonra açık bırakılmamalıdır. Eau de Toilette ve kolonyaları buzdolabında saklayabilirsiniz. Fakat Eau de Parfume’lerin buzdolabında saklanması doğru değildir. Bununla birlikte parfümlerin bozulmaması için orjinal şişelerinde ve yüksek olmayan yerlerde, sabir bir şekilde saklamak büyük önem taşımaktadır.

Orjinal parfüm anlamanın birçok etmeni vardır. Her şeyden önce sahte parfümlerin kalıcılığı çok düşüktür ve bir süre sonra kötü kokmaya başlarlar. Bununla birlikte orjinal parfümlerde barkod bulunur, şişeleri kalitelidir. Parfüm satın alınacak yerlere dikkat edilmelidir marka geçmişinden haberdar olunmalıdır. Eğer emin olunamıyorsa parfümlerin barkod ve seri numaralarını sorgulayabilirsiniz.

Kadın parfümü çeşitlerini şu şekilde sıralamamız mümkündür:

Extrait de Parfum: %20 ile %40 arasında parfüm özü bulunduran extrait parfümler, maliyetleri gereği binlerce liradan alıcı bulur. Günümüzde extrait parfümler genel piyasada bulunmaz ve özel siparişle hazırlanır veya lüks tüketim için piyasada yerini alır. En kalıcı form olan extrait de parfum, tende ortalama 4-8 saat kalıcılık gösterir.

Eau de Parfum: Öz konsantrasyonu %10 ile %30 arasında olan ürünlerdir. 4-6 saat arası kalıcılık vadeder. EDP olarak da anılan kokular, günümüzde en sık tercih edilenler arasında yer alır.

Eau de Toilette: EDT olarak bilinen parfümlerin konsantrasyonu %5 ile %10 arasındadır. Kalıcılıkları 2-4 saat arasındadır.

Eau de Cologne: EDC adıyla anılan eau de cologne parfümler, kolonyalardır. Kozmetik kolonya olarak bilinen EDC’nin öz konsantrasyonu %2-3 civarında olur ve sürüldükten dakikalar sonra etkisini kaybeder.

Kadın parfümlerinde alt (baz), orta (kalp) ve üst (tepe) noktalar bulunmaktadır. Parfüm ilk sürüldüğünde üst notalar, yarım saat sonra orta, 2 saat sonra ise alt notalar ortaya çıkar. Orijinal parfümlerde adeta bir koku yolculuğu vardır. Her parfümün meyveli, baharatlı, odunsu ve akuatik gibi birçok teması vardır.

Piyasada birçok farklı kalitede, temada kadın parfümü bulmak mümkündür. Paco Rabanne, Aqua Di Polo 1987, Calvin Klein, Versace, Yves Saint Laurent, Burberry, Avon, ICE Iceberg,Oriflame, Dkny, Lancome, Privacy, Cerruti, Narciso Rodriguez, Michael Kors, Victora’s Secret, Elizabeth Arden, Caldion, CHLOE gibi birçok üretici ve parfüm markası bulmak mümkündür.

Kadın Parfümleri Hakkında Bilgi

Bu sayfada kadın parfümü tavsiyeleri – kullananın yorumları – markaları ve parfüm kullanımı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist