İlişkilere Farklı Bir Boyut Getiren “You’re The Worst” Dizisini İzlemek İçin 15 Sebep

April 17, 2017

Romantik-komedileri seven fakat tekdüze ilişkileri konu alan film ve dizilerden sıkılan bir izleyiciyseniz You’re The Worst tam da size göre. Dizinin ana karakterleri Jimmy ve Gretchen sıradışı fikirlere sahip, bayat ilişkilerden sıkılmış, son derece marjinal yaşantıya sahip iki farklı insan. İlişkilere asla sıcak bakmıyor her ikisi de, çünkü ilişkilerin insanlara zarar verdiğini düşünüyorlar. Doğru olan şeyin, ilişkiler üzerine plan yapmamak ve şekilcilikten kaçmak olduğunu düşünüyorlar. Gerekçeleriyle birlikte You’re The Worst’ı yakın markaja almak için 17 sebebimiz var diyerek listemizi hazırladık.

1. Las Vegas’ın zengin muhitlerindeki elit yaşantıyı konu alan dizi tahmin edebileceğiniz üzere sadece ilişkileri konu alıyor, yani beklentiyi çok da şey yapmamak lazım. :)

2. Karakterlerimiz Jimmy ve Gretchen, ortak arkadaşlarının düğününde tanıştıklarında farkında olmadan, birbirlerinin aynı sıradanlıktan nefret ettiğini fark ederler fakat buna rağmen sessiz kalırlar. Çünkü cevap ortadadır.

3. Şu ana kadar 3 sezon çekilmiş olan dizinin bölüm süresi ortalama 22 dakika.

4. Erkek karakterimiz Jimmy bağımsız bir yazardır. Gretchen ise bir rap grubunun menajerliğini yapmakta.

5. Bir de Jimmy’in her işini yaptırdığı, Irak’taki savaştan dönmüş ev arkadaşı Edgar ve Gretchen’in evli olmasına rağmen uçlarda yaşayan en yakın arkadaşı Lindsay var.

6. Dört karakterin de ilişki ve elitist yaşantı üzerine sorun ve memnuniyetsizliklerinin geçtiği dizide, komedinin en absürd örneklerini ilişki yumağıyla birlikte görmek mümkün.

7. Stephen Falk’un yaratmış olduğu dizi zengin insanların gösterişli yaşantı ve zevklerine de ince göndermeler yapmakta.

8. İlişkilerin resmiyetinden her ne kadar korksalar da zamanla Jimmy ve Gretchen birbirine bağlanır ama bunu birbirlerine belli etmekten kaçınırlar.

9. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var; dizimiz benzerlerinden biraz daha fazla cinsel içeriğe sahip. Kesinlikle evde ebeveynlerinizle izlemeye kalkmayın.

10. Karakterlerimiz narsist, kendilerinden başka kimseyi beğenmiyorlar, onlar için en iyi ilişkiler bile vasat.

11. İkilinin adlandırmadığı ilişkisi, geleneksel olmayan durumların bazen mükemmel birliktelikler yarattığını ispatlar gibi.

12. Dizi daha önce izlemiş olduğunuz romantik komedilerden farklı. Arası yok; ya çok seveceksiniz ya da nefret edeceksiniz.

13. Karakterlerin esas sorunu ilişkiye başlarken karşılaştıkları zorluklar değil, yaşadıklarını ”ilişkiye” çevirmek istememek.

14. Bol kahkaha, bol aksiyon görebileceğiniz bir dizi değil, daha çok sakin bir şekilde keyifle izleyerek gülümseyebileceğiniz bir dizi You’re The Worst.

15. Dizi Amerikan yapımı olsa da, anakarakter Jimmy’in İngiliz olmasından ötürü, diziye İngiliz havası katıyor.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>