Bu Sıcak Günlerde İçinizdeki Aşkı Körükleyecek Birbirinden Sıcak 15 Yaz Şarkısı

July 22, 2016

Havalar sıcak, esmiyor ve nem çok. Bütün bunları göz ardı edecek olursak yaz harika bir mevsim. Bir kere üşüme derdi yok, kilolarca kıyafet yok, sadece siz ve belki bir de plaj havlusu var. Instagram hesabımızın maviye doyduğu bu güzel mevsimde insan yeni arayışlara da giriyor tabii. Mesela yeni biri, mesela aşık olmak?

Evet belki yaz aşkları kısa sürüyor ama en unutulmaz anıların başrolünde de onlar oluyor. Havadaki deniz kokusu, karşınızdakinin en huzurlu hali ve açık havanın verdiği sarhoşluk bizi mest etmeye yetiyor. Bir de tabii bu yaz aşklarına eşlik eden güzel, duygusal, romantik ve bir o kadar da kıpır kıpır şarkılar var.

Bu listemizde içinizdeki yaz aşkını kıpırdatacak şarkıları bir araya getirdik. İşte tatilde olmasanız bile sizi deniz kıyısında hissettirecek, dinlediğinizde mükemmel bir atmosfer yaşayabileceğiniz yaz şarkıları:

1. Edward Sharpe & The Magnetic Zeros – Home


Müziğiyle, vokalleriyle ve en önemlisi hissettirdikleriyle gerçek bir yaz şarkısı. Güneşin altında genç ve özgür bir de aşık olmak ne güzel olur değil mi?

2. The Decemberists – Summersong


Yaz mevsiminde nasıl hissediyorsanız, bu şarkıyı her duyduğunuzda da içiniz aynı şekilde kıpır kıpır olacak. Yeni heyecanların en güzel şarkısı bu olabilir.

3. Justin Timberlake – Summer Love


Justin Timberlake’in müzikleriyle yaz geceleri de en az günler kadar sıcak geçecek. Gittiğiniz yer neresi olursa olsun kendinizi seksi bir havaya sokmak için bu şarkıyı dinlemeli ve yaz aşkınıza da dinletmelisiniz.

4. Lorde – Buzzcut Season


Lorde’un sözleri ve müziğiyle dinleyeni hemen yakalayan şarkısı tam da yazlıktaki arkadaş grubundaki aşık olunmuş en güzel kıza gönderilecek türden.

5. Ed Sheeran – Thinking Out Loud


Tüm romantik şarkılar aynı sözlerin ve hislerin etrafında dolaşsa da bazen bazıları aralarından orijinalliğiyle ayrılıyor. Tıpkı Ed Sheeran’ın şarkısı gibi. Gece parlayan yıldızların altında aşık olduğunuz kişiyle bu şarkıda dans etmek büyüleyici anılar biriktirmenizi sağlayacak.

6. Jimmie Rodgers – Kisses Sweeter Than Wine


Jimmie Rodgers şarkısında aşık olmaktan, evlenmekten, aile kurup tüm zorluklara rağmen her şeyi baştan yaşayabileceğinden bahseden harika bir aşık. Siz öyle olmak zorunda değilsiniz ama.

7. Jason Mraz – I’m Yours


Aşıkların kalbini fetheden, onları aşktan ve mutluluktan sarhoş eden bir şarkı arıyorsanız, I’m Yours tam size göre. Sözlerinin inceliği bir yana, müziği ayrı bir yana… Bu şarkıyla güne başlayıp eve aşık olmadan dönmek oldukça zor.

8. The Weeknd – The Hills


Son dönemin en ünlü müzisyenlerinden biri olan The Weeknd, aşkı nasıl anlatacağını bilen biri. Modern sesler eşliğinde kendi Bella Hadid’ini arayanlar için daha iyi bir şarkı olamazdı. (Bella Hadid güzeller güzeli bir model ve The Weeknd’in sevgilisi)

9. Grease – Summer Nights


‘Ben nostaljiyi tercih ederim’ diyenler için, Grease müzikalinden daha iyi kaynak olabilir mi? Her bir şarkısında gençlik aşkını anlatan filmde, iki aşığın yaz aşklarını anlattıkları Summer Nights şarkısı retro aşıkların playlist’inde mutlaka olmalı.

10. Janis Joplin – Summertime


Yaz, gençlik, özgürlük ve huzurun buluştuğu deniz kenarında hayata dair tüm sıkıntıları unutmak kolay. Hatta olması gereken bu. O huzuru sanki Woodstock’tasınız gibi yaşamak isterseniz, Janis Joplin’in muhteşem sesine kulak verebilirsiniz.

11. Death Cab For Cutie – Summer Skin


Sözleri nasıl olursa olsun, müziğiyle kalbimizi ısıtmayı başaran Death Cab For Cutie yaz şarkısının melodisiyle bizi aşık olmaya hazırlıyor ve uygun adayı bulmamızı kolaylaştırıyor gibi.

12. Yellowcard – Ocean Avenue


Yaz demek gençliğin kanının iyice kaynaması demek. Ocean Avenue da bu hareketli gençlerin milli marşı olacak kadar enerjik bir şarkı.

13. Taylor Swift – Our Song


Bu listede Taylor Swift’in olmamasına imkan yok! Şarkı yazarken yaşadığı her ilişkiden ilham alan Swift, yaz aşıkları için romantizm dolu bir şarkı hazırlamış. Size de bu şarkıyı hoşlandığınız kişiye göndermek kalıyor.

14. Foster The People – I Would Do Anything For You


Gerçek bir romantik misiniz? Yaz aşkınız hayatınızın sonuna kadar sizinle olsun mu istiyorsunuz? Tamam belki o kadar uzun boylu değildir ama romantizmi iliklerinize kadar hissetmek istiyorsanız I Would Do Anything For You tam size göre.

15. Bryan Adams – Summer Of ’69


80’li yılların en hit şarkılarından biri olan Summer of ’69, Bryan Adams’ın gençliğindeki yazları anlatıyor. Belki teknoloji aynı değil ama hisler o zamanki gibi dolu dolu ve gerçek. Yaşlı ruhlara sahip olanlar tekrar tekrar dinlemeli.

BONUS: Duke Dumont – Ocean Drive

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>