Duyunca Şaşkınlık Geçireceğiniz İçinde Skandallar Barındıran 8 Ünlü İsim ve Ensest İlişkileri

August 24, 2017

Ünlü sunucu Murat Başoğlu’nun öz yeğeni ile aşk yaşadığı görüntüler medyaya yansıdıktan sonra gündeme oturan ensest ilişki vakası konuşulmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra ensest ilişkileri ile gündeme gelen sadece Murat Başoğlu değil. Tarihten daha önce birçok ünlü isim ensest vakaları ile gündeme gelmiş ve bir süre çok konuşulmuşlardı.

1. Charles Darwin ve Emma Wedgwood

darwin-y-emma2
Biraz şaşırabilirsiniz Charles Darwin birinci dereceden akrabası olan Emma Wedgwood ile evlenmiş ve 10 tane de çocuk sahibi olmuş. Evrim çalışmalarıyla bilimin adeta seyrini değiştiren Darwin’in doğan çocuklarının birçoğu genetik olarak hasta olunca mecburi araştırmalara başlamış. Darwin, akraba evliliğinin gen havuzumuza ve evrimsel olarak da ters düştüğünü başına gelen bu acı olaylar neticesinde çözebilmiş.

2. Hawaii Prensesi Nahienaena

young-princess-nahienaena-famous-incest
1815’te doğan Nahienaena, daha sonra genç yaşlarında Hawaii prensesliği için atılımlarda bulunmuş ve ailesinin güçlü bağları sayesinde tahta oturmuş. Fakat daha sonra erkek kardeşi ile evlenen Nahienaena halkın büyük kısmını oluşturan hristiyanlar tarafından büyük tepki toplamış ve kiliseden özür dileyerek ailesinin rızasıyla başka bir adamla evlenmiş.

3. Albert Einstein ve Elsa Lowenthal

ikinci-esi-elsa-lowenthal
Yahudi asıllı Alman teorik fizikçi ve bilim insanı Albert Einstein’i duymayan pek yoktur. Dehası ve zekası ile birçok insana ilham veren ve yaptığı çalışmalarla büyük başarılar kazanan fizikçinin de ensest ilişkisi bulunuyor. Mileva Maric ile evliyken kuzenine aşık olan Einstein, birinci derece kuzeni olan Elsa Lowenthal ile evlenmiş.

4. Barbara Daly Baekeland

barbara-vogue-socialite-famous-incest
Diğerlerinden farkı, söylenti olarak yaşanan bu talihsiz olay aslında ensest dışında zor kullanma ve cinayeti de barındırıyor. Barbara Daly Baekeland, bir zamanlar Vogue dergisinin kapağını süsleyen ünlü modellerden bir tanesiydi. Kocası ile savurgan hayatının yanı sıra kendisinin ruhsal sıkıntıları büyük bir problem olduğu için kocasından boşanmış. Ardından oğlunu alıp yalnız başına yaşamaya başlayan kadının ruhsal sıkıntıları devam etmiş. En sonunda büyüyen oğlunun arkadaşları ile birlikte olmaya başlayan kadının oğlunu kendisiyle seks yapmaya zorladığı söylentileri çıkmış. Bu talihsiz olay silsilesi Antonhy’nin annesini mutfak bıçağı ile öldürmesiyle son bulmuş.

5. John ve Mackenzie Phillips

mackenzie-john-phillips-famous-incest
Efsanevi Amerikan folk-rock grubu The Mamas & the Papas, özellikle 1960’ların en büyük ikonlarından birisiydi. “California Dreamin’” ve “Monday Monday” şarkıları listeleri adeta alt üst etmişti. Grubun solistlerinden John Phillips dönemin en dikkat çeken ismiydi. Philipp karısı öldükten yaklaşık 10 yıl sonra kızı Mackenzie Philips ile birlike oldu. Bunun en büyük bahanesi olarak da uyuşturucu ve alkol gösteriliyordu.

6. Franklin D. Roosevelt ve Eleanor Roosevelt

fdr-eleanormarriage-P
Ne kadar ensest görürsünüz bilemeyiz fakat ABD tarihinin en uzun başkanlık yapan ismi olarak ünlenen 32. başkan Franklin D. Roosevelt, 5. dereceden akrabası Eleanor ile evlenmiş. Eh her ne kadar uzak bir ilişkileri olsa da çoğu kriter bakımından bu da bir ensest ilişki sayılıyor.

7. Jerry Lee Lewis ve Myra Gale Brown

1-Yoc5ZdNLUol0_fIdrx8Z7A
Yasallığı tartışılan ve tüm tanımıyla pedofiliye giren Amerikalı rock and roll ve country müzik şarkıcı-söz yazarı ve piyanist Lewis, 1. dereceden kuzeniyle evlenmiş. Aynı zamanda bu evlilik kendisi 22 yaşındayken kuzeni ise 13 yaşındayken gerçekleşmiş.

8. Woody Allen ve Soon-Yi

woody-allen-soon-yi-gross
Sinemadaki başarısının yanı sıra skandallarıyla da dikkat çeken Woody Allen, karısı Mia Farrow ile ayrıldıktan sonra evlat edindikleri ve kendisinden 35 yaş küçük olan Soon-Yi ile evlenmiş, bu olay uzun süre gündemde yer bulmuştu.

Kaynak: 1

2 Yorum

 1. Zeplin

  August 27, 2017 at 12:51 pm

  Ensest nedir onu bir ogrenin once isterseniz… 8 maddeden sadece 3’ü ensest kapsamına giriyor. Ki biri de soylentiymis, gercekligi supheli.

  Akraba evliligi akraba evliligidir -onaylayin veya onaylamayin- ensestin tanimi ilahi dinlerce belirlenmistir ve aile bireyleri ile amca-dayi teyze-hala ve anne ve babanin ebeveynlerini kapsar. Dunya uzerinde teyze amca cocuklari evleniyor yuzyillardir ve bu kardeslerin evliligiyle bir tutulacak bir sey degil.
  Hele karinizin evlat edindigi, degil kan bagi irk baginizin bile olmadigi bir kadinla evlenmek nasil ensest oluyor bir turlu cozemedim!

  Aki karayi birbirine karistirip sevilen unluleri referans gosterip ensesti kabul edilebilir seviyeye cekmeye calisiyorsunuz galiba?

 2. Seyirci

  November 20, 2017 at 5:16 pm

  Ensest kelimesi Fransızca asıllıdır ve batı dillerinde farklı söylenişleri olsa da, kültürel anlamda aynı anlamı taşır Avrupa’da: Birinci dereceden akrabayla rızaya bağlı cinsel ilişki. Türkiye’de ise ensestlik hem TDK tarafından “aile içi” ile sınırlandırılmış, hem de geleneksel ve dini anlamda Avrupa’da ensestlik sayılan ilişkiler(örn. Kuzenler) ülkemizde ensestlik sınırları içerisinde görülmemiştir. Bu listede ensestlik kavramının sınırlarında esneklik olduğu belirtilse de satır aralarında, kavram genel olarak Avrupa anlayışıyla ele alınmış. Bununsa, bir insanın kendi kültürümüze göre aykırı olmayan ilişkisinin, farklı anlayışlara rağmen aynı kavramın kullanılması sebebiyle başkaları tarafından ensest olarak damgalanması gibi bir etkisi olabilir. Amca çocukları olan karı-kocanın çocuğunun, kuzen ilişkisini ensestlik addedip anne-babasına bakış açısının nasıl değişebileceğini, bunun bir çocuğu nasıl etkileyebileceğini düşünmek gerek.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>