Genetik Rahatsızlığından Ötürü Kürkünü Kaybeden Ama Sevgiyle Isınan Tüysüz Tavşan

September 8, 2017

Yumuşacık pofidik tüyleri ve minnoş patileriyle suratlarını temizledikleri, hop hop zıpladıkları sevimli halleriyle tavşanlar şüphesiz ki birçok insanın “En tatlı hayvan sizce hangisidir?” sorusuna vereceği cevaplar arasında ilk sıradadır. Fakat onları bu kadar sevimli yapan sadece dış görünüşleri mi? Tabii ki hayır. Mr. Bigglesworth gibi çok nadir olan bir genetik bozukluk yaşayan tavşanlar da en az diğerleri kadar tatlı. Ve iyi ki bunun bilincinde olan insanlar onları ölümün kıyısından kurtarabiliyor.

Mr. Bigglesworth Avustralya’daki bir tavşan üretim çiftliğinde dünyaya gelmiş, fakat aşırı nadir olan bir hastalık yüzünden dışlanmıştı.

tuysuz_tavsan (1)

Genetik bozuklukları nedeniyle tüm kürkünü kaybeden, adeta kel kalan minik tavşanı çiftlik sahibi de bakmanın manasız olduğunu düşünüyordu.

tuysuz_tavsan (4)

Hayatına son verecekken olaydan haberi olan Cassandra Hall isim hayvansever ona yuvasını açarak ikinci bir şans veriyor.

tuysuz_tavsan (8)

Minik ırk bir tavşan olan Mr. Bigglesworth, gittiği yeni evinde Danny isimli bir köpek ve Loafy isimli bir tavşan kardeş ediniyor.

tuysuz_tavsan (7)

Vücut ısısını korumak için desenli çoraplardan elbiseler yapılan, özel örgülerle kıyafetler hazırlanan Mr. Bigglesworth şu an hayatından oldukça memnun olarak yaşıyor.

tuysuz_tavsan (3)

Hastalığının ve tedavisinin bilincinde olan bir ailede, sürekli gözlem altında olarak kardeşleriyle oyunlar oynayan sevimli tavşanın Instagram‘da da birçok takipçisi olmuş.

tuysuz_tavsan (5)

Özellikle ona kıyafet örüp gönderen sadık takipleri…

tuysuz_tavsan (9)

Dünyada her canlının yaşamaya hakkı olduğunu bir kez daha kanıtlayan, gerçek sevginin ve güzelliğin yüreklerde olduğunu tekrar anlatan tüm melek hayvanseverlere teşekkür ederiz.

tuysuz_tavsan (6)
Kaynak: 1, 2

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>