Her Gün Yemeğini Mama Sandalyesinde Yemek Zorunda Olan Köpek Tink

November 8, 2017

Hayvanlar da insanların sahip oldukları hastalıklara sahip olabiliyorlar. Aslında bizlerden farklı olmadıklarını bir kez daha anladığımız olaylardan biri bu. Maalesef bir o kadar da üzücü.

Tink isimli bu güzeller güzeli Labrador, aslında her yönüyle diğer köpekler gibi kuyruk sallayan sevgi dolu, heyecanlı bir can. Tek bir şey hariç…

tink_mama_sandalyesi (4)

Doğuştan sahip olduğu Megaesophagus rahatsızlığı nedeniyle özel bakıma ihtiyacı var. Bu bakım da onun beslenme düzenini etkiliyor.

tink_mama_sandalyesi (3)

Megaesophagus; kedi ve köpeklerde görülebildiği gibi insanlarda da rastlanılan bir hastalık. Yenilen ve içilen besinlerin mideye ulaşana kadar birkaç kez kusma refleksiyle dışarı atılmasına sebep oluyor.

tink_mama_sandalyesi (7)

Bu nedenle Tink’in yemek yerken dik durması gerekiyor ve bunu sağlayacak şey ise bir mama sandalyesi!

tink_mama_sandalyesi (8)

9 haftalık olduğundan beri mama sandalyesini kullanan ve henüz çok küçük olduğu için yastıklarla desteklenerek giren Tink için bu ritüel bir mama kabini halini almıştı.

tink_mama_sandalyesi (2)

Şimdi ise diğer köpeklerin yemek zamanı heyecanlıyla taslarını ağızlarında gezdirmeleri gibi Tink de mama sandalyesine geçerek lezzetli öğününü bekliyor.

tink_mama_sandalyesi (5)

“Birkaç dakika yedikten sonra mola vermesini sağlıyoruz ve o “burp” sesini duymayı bekliyoruz. Boğazına da masaj yaparak mamanın mideye iniş yolculuğuna yardım ediyoruz.”

tink_mama_sandalyesi (9)

Tink’in kontrollerini yapan veteriner ise bu hastalıkla karşılaşan köpek sahiplerinin genellikle özel ve zorlu bakım gerektirdiği için ötenazi yolunu tercih ettiklerini veya hayvanları sokağa attıklarını söylüyor.

tink_mama_sandalyesi (1)

Birlikte büyüdüğü çocuklardan hiçbir farkı olmadığını hem ailenin hem de Tink’in düşündüğü bu güzel senaryoda sevgiyle hayatına devam edebildiği için çok mutluyuz!

Kaynak: 1, 2

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>