Aklımızı Başımızdan Alan 17 Superbowl 2016 Reklamı

February 8, 2016

Amerika için Amerikan futbolu ne kadar önemliyse Superbowl yani Amerikan Futbol Ligi finali de o kadar önemli. Her sene büyük bir organizasyonla, dev konserler ve performanslarla bir görsel şölene de dönüşen Superbowl’un reklamverenler için çok daha farklı bir anlamı var.

Herkesin televizyona kitlendiği bu gecede en yaratıcı, en fazla bütçeye sahip reklamları görücüye çıkaran markalar için Superbowl çok harika bir vitrin, bir yandan da bir prestij kaynağı. Her sene bize harika reklamlar armağan eden Superbowl bu sene de bizi şaşırtmadı ve bizi büyüleyen reklamlara ev sahipliği yaptı.

Üstelik bu seneki Superbowl’un bizim için bir önemi daha var. Bir Türk markasının, Türk Hava Yolları’nın reklamının da bu gecede gösterilmiş olması. Batman v. Superman filminin resmi sponsoru olan THY reklamda Ben Affleck’e Türk kahvesi içirmekle kalmıyor, bir de Gotham ve Metropolis’e uçuşlar düzenliyor.

İlk olarak bize bayrak astıran bu reklam serisi ile başlayalım ve Superbowl 2016’ya damgasını vuran reklamlara göz atalım.

1. Türk Hava Yolları – Fly to Gotham City

 

2. LG – Man From The Future

3. Colgate – #EveryDropCounts

4. Amazon – Echo: #BaldwinBowl Party feat Alec Baldwin, Dan Marino, Jason Schwartzman, & Missy Elliot

5. AXE – Find Your Magic

6. T-Mobile – “Restricted Bling”

7. Fitbit

8. Budweiser – #NotBackingDown

9. Bud Light

10. Pepsi – Joy of Pepsi ft Janelle Monáe

11. Doritos: Crash The Super Bowl – Bold Forever

12. Skittles – “The Portrait”

13. SNICKERS – “Marilyn”

14. HEINZ – Ketchup Game Day

15. Hyundai – The Chase

16. Honda – A New Truck to Love

17. Audi – Commander

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>