Çin’e Gidip Kendi iPhone’unu Yapan Adamın Teknoloji Dolu Hikayesi

April 18, 2017

Teknoloji tutkunu adamımız Strange Parts ilginç fikirlerle dolu bir gezgin. Kendine belirlediği sıra dışı hedeflerini sırayla gerçekleştirmeye çalışıyor. En yakındaki hedefi Çin’e giderek, oranın silikon vadisi olarak anılan Huaqiangbei bölgesindeki teknoloji marketlerinden aldığı parçaları bir araya getirerek, kendi iPhone’unu yapmaktı. Burada izlediği adımları belgeselleştirerek takipçileriyle paylaşan Strange, gelecekteki ilginç fikirleri için de şimdiden sinyal çakıyor.

”How I Made My Own iPhone – in China!” adını taşıyan bu belgesel Strange’in evinden çıkıp Çin’e varışını ve oradaki maceralarını konu alıyor başlangıçta.

Sonrasında, teknoloji marketlerden ve telefon tamircilerinden satın aldığı parçaları ve onları bir araya getirme hikayesine yer veriyor belgeselde.

Strange Çin’deki ucuz işçiliğin nasıl yer aldığını gözler önüne seriyor.

Bizdeki semt pazarları gibi sokaklarda telefon parçaları satıcılarını göreceksiniz.

Dünyanın en büyük teknoloji marketlerinden biri olan Çin’deki Huaqiangbei’den aldığı parçalarla 16 GB’lık bir iPhone 6S yapıyor.

Kendi telefonunu yaratma fikrini anlatmasının dışında, belgeselde Çin’in teknoloji endüstrisiyle ilgili merak edilen birçok soru da Strange’in belgeseliyle cevabını buluyor.

Kaynak; 1, 2

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>