Spor ve Sağlıklı Yaşama İlgi Duyanların Hayatını Kolaylaştıracak 10 Faydalı Uygulama

December 21, 2017

Dünya değişiyor ve yeni nesil önceki nesillere göre sağlığını daha fazla düşünüyor. Bu doğrultuda da sağlıklı bir yaşam hedefiyle daha çok spor yapıyor. Sağlığına dikkat eden insanların ortak noktalarını saysak büyük çoğunluğunun spor yapmaya gayret ettiğini ve beslenme alışkanlıklarını vücuda daha faydalı besinleri sokma yönünde değiştirdiğini söyleyebiliriz. Mobil teknoloji üreten firmalar bu davranış değişikliklerini yakından gözlemliyor ve spor ve sağlıklı yaşama ilgi duyan herkesin hayatını kolaylaştıracak faydalı mobil uygulamalar geliştiriyorlar.

Yaşam kalitesini yükseltmek, daha sağlıklı bir hayat sürmek ve özellikle sporu hayatının merkezine alan insanlara belki bir faydamız olur düşüncesiyle sizlere spor ve sağlıklı yaşam merkezinde hayatı kolaylaştıracak en faydalı mobil uygulamaları tanıtmak isteriz.

1. FitWell

Fitwell
FitWell, hayal edilen sıkı bir vücuda en kısa sürede ulaşmanızı sağlayacak, akıllı bir fitness ve sağlık uygulamasıdır. Fitwell’i indirdikten sonra ilk yapmanız gereken kendinize bir hedef belirlemeniz. FitWell belirlediğiniz hedefe ulaşmanız için yol boyunca size koçluk edecek.

Göbek eritme ve bacak inceltme gibi popüler hedeflerin yanı sıra kuvvetlenmenizi, esnek olmanızı, forma girmenizi ve kalça ve karın kası gibi bölgelerinizi şekillendirmenizi sağlayan egzersiz programlarına her an kolayca ulaşabilirsiniz.

FitWell, istediğiniz her an gidebildiğiniz bir spor salonu gibidir. Bu yüzden GYM’lere, spor salonlarına her ay para dökmenize gerek kalmaz. Profesyonel sporcularla hazırlanan videolar ve yenilenen Akıllı Koçluk özelliği sayesinde kendinizi kişisel antrenörünüzle çalışıyormuş gibi hissedersiniz. Üstelik sağlıklı beslenme uzmanlarının size özel hazırlayacağı diyet programı ile standart diyetlere göre daha hızlı kilo verme şansınız olur.
Android için indirme linki
IOS için indirme linki

2. Yazıo

YAZIO kalori sayma uygulamasI
YAZIO; kilo verme, kas geliştirme ve çok daha fazlası için kişisel plan yapma ve tüm yiyecekler için besin öğelerini içeren kalori tablosu barındıran bir kalori sayma uygulamasıdır. Kalori, karbonhidrat, protein ve yağ takibi yapar. Öğünler oluşturma, favorilerine ekleme veya yeni yiyecekler girme gibi özellikler barındırır. YAZIO’da günlüğünüze girdiğiniz verileri diğer günlere hızlıca ve kolayca kopyalamak da mümkündür. Uygulama içerisinde yer alan barkod tarayıcı ile yiyecekleri hızlıca arayabilir, yaptığın sporları, egzersizleri ve günlük aktivitelerini takip edebilirsiniz. Ne kadar kalori harcadığınızı yani yaktığınız kalorileri takip etmek için kalori hesaplayıcısı özelliği vardır ve aynı zamanda bu kalori hesaplayıcı kilo takibi ile kilonuzu kayıt altına da alır. Anlaşılır diyagramlarla diyetinizi ve başarılarınızı değerlendirmeniz de uygulamanın sunduğu bir diğer önemli özelliktir.
Android için indirme linki
iOs için indirme linki

3. Runtastic

runtastic ile ilgili görsel sonucu
Runtastic, tüm spor aktivitelerinizi GPS aracılığıyla ya da manuel olarak takip edebildiğiniz ve arkadaşlarınızla paylaşabildiğiniz bir mobil uygulamadır. Android, IOS, Blackberry, Windows Phone platformlarında bulunan Runtastic’in farklı spor aktivitelerine yönelik ve çeşitli alanlarda birçok yan uygulaması bulunuyor. Ücretsiz sürümü 10 milyonlarca insan tarafından beğenilerek kullanılan Runtastic, şık ve kullanışlı bir arayüze sahip olmakla birlikte çok stabil çalışıyor. Bu özellikleriyle Runtastic, sağlığınıza dikkat ederken mobil uygulamalardan yardım almayı sevenlerin ilk tercih ettiği uygulamalardan biri konumunda.
Android için indirme linki
IOS için indirme linki

4. MyFitnessPal

myfitnesspal ile ilgili görsel sonucu

Gün içinde tükettiğiniz besinleri MyFitnessPal uygulamasına girerek kaç kalori aldığınızı, yediklerinizin besin değerlerini öğrenebilir, diyetinizi kolayca takip edebilirsiniz. Uygulamanın veri tabanında 6 milyondan fazla besin bulunuyor, yani neredeyse aklınıza gelebilecek her şeyin kaç kalori olduğunu MyFitnessPal uygulamasında bulabilirsiniz. Bunun yanında gün içinde attığınız adım sayısına ulaşabilmenizi sağlayan uygulamada aynı zamanda 350’den fazla videolu egzersiz rehberi bulunuyor.

Bu özellikleriyle MyFitnessPal, hem beslenme hem de spor konusunda 100 milyonlarca kullanıcısına başarılı bir kullanım deneyimi sunuyor.
Android için indirme linki
IOS için indirme linki

5. Endomondo

endomondo ile ilgili görsel sonucu

Bir çeşit spor eğitmeni görevi gören uygulama yaptığınız spor faaliyetlerinde tükettiğiniz kalorilerden yola çıkarak performans analizlerinde bulunuyor. Dünya devi spor mağazası Under Armour tarafından geliştirilen uygulama; ister koşun, bisiklet sürün, yürüyün, kayak yapın veya tamamen farklı bir şey yapın sizi hep motive tutmayı amaçlıyor. Rota ve istatistik bilgilerini spor sırasında kaydederek size ulaştırıyor. Kişisel performansınız ile ilgili detaylı analizler sunan uygulama bununla birlikte spor yaparken
kullanıcısını motive etmek için müzik de dinletiyor.
Android için indirme linki
IOS için indirme linki

6. Argus

argus app ile ilgili görsel sonucu

GPS ile desteklenen uygulama her an hareketlerinizi kayıt altına alarak gün içerisinde tükettiğiniz kalori miktarını size söylüyor. Bununla birlikte yediklerinizi de kaydeden Argus aldığınız ve verdiğiniz kalorileri net bir şekilde analiz ederek günlük, haftalık ve aylık raporlar çıkarabiliyor.
Android için indirme linki
IOS için indirme linki

7. Freeletics

freeletics app ile ilgili görsel sonucu

Freeletics Bodyweight, ister kilo vermek ister kas geliştirmek ister forma girmek için size etkili bir fitness antrenman programı sunuyor. Ekipman gerektirmeyen, vücut ağırlığıyla yapılabilen antrenman programları oluşturan, bunları videolu anlatımlarla destekleyen Freeletics, aynı zamanda isteyenlere online bireysel spor hocası da sağlıyor. Çok başarılı bir kullanım deneyimi sunan uygulama, evde spor yapanların ilk tercihlerinden.
Android için indirme linki
IOS için indirme linki

8. Diyetkolik

İlgili resim

Yerli bir proje olan Diyetkolik aynı isimli oldukça popüler web sitesi tarafından yapılan bir mobil uygulama. Genel anlamda yapılan diyetleri kontrol etmek olan uygulama sadece bununla kalmayıp spor alanı ile ilgili de bazı önerilerde bulunuyor. Tüm yiyecek ve içeceklerin besin değerlerine ulaşabildiğiniz bir uygulama olan Diyetkolik aynı zamanda bunların ne kadar sağlıklı olduğunu 5 üzerinden puanlıyor. Türk kullanıcılar arasında oldukça popüler olan uygulamanın 1 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor.
Android için indirme linki
IOS için indirme linki

9. Nike+ Training Club

nike+ training club ile ilgili görsel sonucu

Adından da anlaşılabileceği gibi bir spor yardımcısı olan uygulama spor yaparken kullanıcıya direktiflerde bulunuyor. 100’ün üzerinde antrenmanı bulunan Nike+ Training Club ile farklı antrenman modellerini denemeniz mümkün.
Android için indirme linki
IOS için indirme linki

10. RunKeeper

runkeeper ile ilgili görsel sonucu

Bir yürüyüş ve koşu uygulaması olan RunKeeper yaptığınız koşu ile ilgili tüm istatistikleri size bir rapor halinde koşu sonunda yada koşu sürerken verebiliyor. Gittiğiniz yolu adım, uzaklık, ve km cinsinden veren RunKeeper, IOS ve Android platformlarında oldukça popüler bir uygulama. Her iki platformda 50 milyonun üzerinde indirmesi bulunan RunKeeper en popüler sağlıklı yaşam ve spor uygulamaları arasında yer alıyor.
Android için indirme linki
IOS için indirme linki

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>