Hapishaneden Firar Etti İddiasıyla Sosyal Medya Gündeminde Oturan Sevan Nişanyan

July 14, 2017

Agos ve Taraf gibi gazetelerde yazarlık yapan ve Foça cezaevinde tutuklu bulunan Sevan Nişanyan, hapishaneden firar ettiğini bir tweetle gündeme getirdi. Henüz kesin olmayan olay her ne kadar bir iddia gibi görünse de Habertürk’ün haberine göre kendileri firar ettiğini teyit etmiş.

Sevan Şivanyan attığı ‘Kuş Uçtu’ temalı tweet ile normal olarak sosyal medyanın gündemine oturdu.

Agos yazarı Şirince’de inşa ettiği taş binalar mühürlendikten sonra mührü sökerek inşaata devam eden Nişanyan bir ara gündem olmuştu… Hakkında 17 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunuyordu.

1029352_940x531

Habertürk’den Ümran Avcı’nın edindiği bilgilere göre; Firar ettiğini söyleyen Nişanyan ne zaman ve nasıl firar ettiğiyle ilgili bilgi vermeyeceğini de belirtiyor.

fft99_mf5540817

Nişanyan aktarılan bilgilere göre; ”3,5 sene yeter diye düşündüm. Dolayısıyla artık biraz nefes almanın zamanının geldiğini düşündüm…”

sevan_nisanyan

“Olay bu. Eh bu durumda Türkiye’nin kendine özgü birtakım koşullarından ya da eksikliklerinden faydalanarak devletimizin kontrolünün dışına çıkmaya karar verdim.” diyor.

yazar-sevan-nisanyan-a-hucre-hapsi-2020458

Firar ettikten sonra attığı bu tweetle de sosyal medyanın gündemine oturmuş oldu.

1. Tepkiler bu şekilde;

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

Kaynak: 1,2

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>