Demet Akalın Gibi Birçok Ünlüyü Dolandırdığı İddia Edilen Sedat Doğan’ın İlginç Hikayesi

September 14, 2017

Türkiye’de aralarında ünlülerin de olduğu kişileri dolandırdığı iddia edilen ve hakkında Demet Akalın başta olmak üzere bir sürü suç şikayetleri bulunan Sedat Doğan, Brezilya’da hırsızlık yaparken yakalandı. Ünlü şarkıcı Işın Karaca’nın da eski eşi olan ve bir süre manşetlerden düşmeyen Doğan’ın moda dünyasına girişi ve hayat hikayesi filmleri aratmayacak seviyede.

Sedat Doğan 1980’de İstanbul’da dünyaya geldi. Küçük yaşlardan beri fotoğrafçılığa ilgi duyan Doğan, moda yolculuğuna 12 yaşındayken kuzeninin tasarladığı çantaları Samatya’da turistlere satarak başladı.

0x0-3

Hem eğitim hem de iş hayatında zorlu virajlar geçiren Doğan, Beyoğlu’nda birçok ünlü markanın mağazasında tezgâhtarlık yaparak hem geçimini sağladı hem de kariyerinde basamakları tırmanmaya başladı.

1309357_9f30ebfc356650a510f3925e7d0b109d_640x640

Bir ara Vintage ve dönem kostümleri mağazası açan fakat daha sonra ekonomik kriz nedeniyle kapatan Sedat Doğan, moda editörü asistanlığı yaparak kariyerine devam etti.

0x0-21

Çok sayıda dergi ve Türkiye’nin önde gelen moda markaları ile çalışma fırsatı buldu ve kariyeri boyunca ünlü isimlerle çalıştı. Hatta bir ara Okan Bayülgen’in hazırlayıp sunduğu Disko Kralı adlı talk şov programında görev aldı.

204691

Sokak satıcılığından ünlülerin arasında kariyer yapan Sedat Doğan 2010 yılında şarkıcı Işın Karaca ile evlendi. Bu evlilikten Mira adında bir kız çocukları olan çift, sancılı bir süreç yaşadı ve 2013 yılında boşandı.

0x0-24

Ayşe Özyılmazel ve Demet Akalın gibi birçok ünlü isimle klip çalışmalarında bulunan Sedat Doğan, ününe ün katmaya hazırlanıyordu ki dolandırıcılık yüzünden hakkında arama emri çıkartıldı.

demetakalin-

Polisler tarafından aranılan Sedat Doğan, en sonunda Brezilya’da bir Türk restoranında dolandırıcılık yaparken yakalanmış.

59b8de1dc03c0e2af4ab742e

Sao Paulo’da yemek yediği restoranda kredi kartı hırsızlığı yaptıktan sonra yolda şüpheli hareketleri nedeniyle polis tarafından durdurulan Doğan’ın gözaltına alındığı ve sorgusunun ardından savcılığa sevk edileceği iddia edildi.

59b8de27c03c0e2af4ab7430
AA muhabirine konuşan restoran çalışanı Marcelo Cesar de Brito, Doğan’ın restoranda yemek yedikten sonra üç farklı kredi kartıyla ödeme yapmaya çalıştığını ancak hiçbir kartın şifresinin doğru olmadığını belirtirken, para çekmek için ATM’ye gideceğini söyleyen Doğan’ın güvence olarak da yanındaki sırt çantasını bıraktığını söylemiş. Fakat Brito Doğan’a inanmayarak onu takip etmeye başlamış ve olaylar devamında birbirini tamamlamış.

Sedat Doğan’ın, Türkiye’de çok sayıda ünlüyü dolandırdıktan sonra hapse girmemek için Brezilya’ya kaçtığı iddia edilmişti.

59b8de31c03c0e2af4ab7432

Şarkıcı Demet Akalın da Doğan’ın kendisini dolandırmaya çalıştığını sosyal medya üzerinden duyurmuştu.

0x0-3 (1)

Kaynak: 1, 2

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>