Ünlü Basketbolcu Russell Westbrook ve Çıktığı Her Maçta Gördüğümüz Bilekliklerinin Hikayesi

May 16, 2017

Russel Westbrook’un kırdığı rekorlar ve kendini her seferinde bir adım sonraya taşıyabilmesinin sırrı bilekliklerinde gizli. Her maça çıkarken taktığı o bileklerin, anlam dolu hikayesiyle, bu zamana kadar yaptıkları göz önüne alınınca gelecekte yapacaklarının sınırı yok gibi.

1. 2003 yılında UCLA basketbol takımı çalıştırıcısı Ben Howland, takip ettiği bir 9. sınıf öğrencisi için Ruessell Westbrook’un okuduğu Leuzinger Lisesini arar. Westbrook’un adını bile duymamıştır. Konu, Khelcey Barrs’tır.

1- Khelcy Barrs- KB3

2. Ruessell Westbrook lisede okurken hiçbir üniversitenin dikkatini çekmemiştir.

ruessel
Derrick Rose, O.J. Mayo, Eric Gordon, D.J. Augustin ve Jared Bayless aynı dönemin guardlarıdır, bütün üniversiteler bu isimlerin peşindeyken hiçbiri Westbrook’u dikkate değer bir basketbolcu olarak görmemektedir.

3. Khelcey Barrs Westbrook’un lisedeki en yakın arkadaşıdır.

khelcey
Khelcey Barrs ve Ruessell Westbrook iki sıkı dosttur öncelikli hedef olarak liseyi bitirmeyi, sonra da lise basketbol kariyerlerinde en iyisini yapmaya karar verirler. Mezuniyet sonrası aynı üniversiteden teklif alırlarsa kesinlikle onu seçeceklerine dair birbirlerine söz de vermişlerdir.

4. Barrs, Westbrook için hayatının maçını oynar.

barrs
Gözde oyuncular arasına Westbrook’un da girmesi için birkaç iyi maça ihtiyaç vardır. 11 mayıs 2004 Salı günü sıradan bir maçtan önce Khelcey “Bu maçı seninle kazanacağız, maçın en iyisi olacaksın, ne kadar iyi olduğunu göster” der Westbrook’a. Maç başlar ve Khelcey westbrook’u göstermek için elinden geleni yapar. İkisinin de kendilerini zorladığı maç devam ederken Khelcey Barrs birden bire yere yığılır. Hastaneye yetiştirilse de yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamaz. Öngörülemeyen kalp büyümesi nedeniyle hayata veda etmiştir Khelcey Barrs

5. Son söz: “Neden Olmasın?”

sonsoz5
Maçtan önce Khelcey’nin “Bu maçı seninle kazanacağız, maçın en iyisi olacaksın, ne kadar iyi olduğunu göster” sözünden sonra Ruessell Westbrook “Why not?” yani “Neden Olmasın?” cevabını vermiştir. Bu söz, iki dostun arasındaki son söz olmuştur..

6. Daha iyi bir insan ve basketbolcu

dahaaiyi
Ruessell Westbrook o günden sonra yapamayacağı hiçbir şey olmadığına karar verir ve kendisine de daha iyi bir basketbolcu ve insan olacağına dair söz verir. Khelcey hep yanındaymış gibi yaşamaya devam eder, Her sabah okula giderken Khelcey’nin büyükannesinin çöplerini atar, beraber yaptıkları antrenmanları yapar. Her antrenmanda Khelcey’nin yerine de çalışır, artık bütün antrenmanları iki kişilik yapmaktadır.

7. 2 yıl sonra bambaşka bir Ruessell olur.

bambaska-bir-rus
Khelcey’nin ölümünün ardından 2 yıl geçer. Bir sabah Ruessell çalan telefonu açtığında karşısında Ben Howland vardır ve kendisine UCLA’in burs teklifini sunar. Westbrook teklifi aldığını ilk olarak Khelcey’nin büyükannesiyle paylaşır.

8. Neden olmasın?

neden-olmasin
Westbrook’un basketbol hayatı boyunca karşısına çıkan her zorluğa verdiği cevap, kadim dostuna verdiği son cevapla aynıdır “Neden Olmasın?” Eminiz ki bu sezon başında bir gün tripple double rekorunu da kıracak mısın diye sorulmuştur kendisine…

9. Bilekliklerin sırrı

9+Cover
Ruessell Westbrook maçlara iki bileklikle çıkar, sağ bileğinde Khelcey Barrs ve forma Numarasına ithafen KB3, sol bileğinde ise aralarındaki son söz yazar “Neden Olmasın?”

10. “Why Not?” Foundation

foundation
Westbrook aynı zamanda -Ruessell Westbrook “Why Not?” Foundation- adında, çocukların hayatına ilham verip onları “Neden Olmasın?” sorusunu sormaları için teşvik eden ve asla vazgeçmemeyi öğreten bir vakıf da kurmuştur.

Yazının daha detaylı anlatımına ve Ruessell Westbrook hakkında bilinmeyenlere şu yazıdan ulaşabilirsiniz.

MokaPota Kimdir?

3 Basketbol tutkunu ve 3 Kahve aşığı olarak kendi aramızda paylaştığımız bilgileri buradan bütün Basketbol ve Kahve severlere ulaştırmak ve bizim gibi hisseden dostları bir araya getirmek için MokaPota.com‘u kurduk. Gece 02:00 – 05:00 aralığında başlayan NBA maçlarını sonuna kadar seyredebilmenin yolu kahveden geçtiği için Basketbola olan tutkumuz kadar kuvvetli kahveye karşı olan hislerimiz. Üçüncü Nesil kahveciliğe inanıyor güveniyor ve destekliyoruz. Ancak bu işi fahiş fiyatlara yapanlara karşı hoş görülü olduğumuz pek söylenemez. Herkesin makul fiyatlara nitelikli kahve içebileceğine inanıyor ve bu doğrultuda çalışan bütün dostları destekliyoruz. NBA ana tutkumuz olsa da Euroleague’i hiç mi hiç boş geçmiyoruz. Uzun süre günlük yorumlar yapıp maç tahminleri verdiğimiz bir başka siteyi kapatıp kurduğumuz MokaPota‘da günlük tüketilen değil sürekliliği olan yazılar yayınlamaya gayret ediyoruz. Antrenman sabahları Blender’dan geçirdiği karışıma tat versin diye bir çay kaşığı türk kahvesi karıştıran bir nesilden gelip yalnız olmadığımızı ve bizi takip eden birçok dostumuz olduğunu da çok iyi biliyoruz. Bize desteğinizi lütfen devam ettirin, çünkü daha güzel daha iyi şeyler yapmak için çaba sarf ediyoruz…

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>