Nickelodeon’un Unutulmaz Çizgi Filmi Rugrats Hakkında Bizi Çocukluğumuza Götüren 14 Bilgi

January 5, 2017

Hatırladıkça ne kadar şanslı bir çocukluk geçirdiğimizi bize hatırlatan, çocukluğumuzu en mükemmel çizgi filmlerle güzelleştirmiş kanal Nickelodeon’da hiç unutamadığımız efsane bir çizgi film vardı. Rugrats’i izleyerek büyüyen nesil ve o nesli yetiştiren, onlara çikolatalı sütle beraber eşlik etmiş şanslı ebeveynlerin bu başlığı görür görmez kalpleri eridi bile. ❤️

Bebeklerin gururu, lider ruhlu, maceraperest, bebek gibi bebek Tommy,

Gördüğü rüyalardan bile korksa da gönlümüzün prensi, daima bizden olan Chuckie,

Yaptığı haksızlıklarla yüreklerde hala kapatamadığımız yaralar açan, çok pis hırslandığımız şrfsz Angelica,

Pis ve tiksinç olan her şeye tutku duymalarını sevdiğimiz ikizler Phil ve Lil.

Sizi nasıl unuturuz. ❤️

1. Tommy’nin her zaman maceraperest, cesur ve mücadele ruhlu bir karakter olmasının nedeni, prematüre olarak doğmuş olmasıydı. 😍

2. Önceki bölümlerde hayatta olduğunu öğrenmemize rağmen, 1997 yılında yayınlanan “Anneler Günü” bölümünde ve Rugrats sinema filminde Chuckie’nin annesi ölmüş gibi anlatılmıştı. Bunun amacı, gerçek hayatta annesini kaybetmiş çocuk izleyicilere ilham olabilecek bir karakter çizmekti.

3. Ana karakter bebeklerden 3’ü erkek olmasına rağmen, her birinin seslendirmesini kadınlar yapıyordu.

The_Whole_Gang

4. Rugrats’in sinema filmi, gişede 100 milyon doları aşan ve Disney yapımı olmayan ilk animasyon film olmuştu.

The_Rugrats_Movie

5. Rugrats 1989 yılında, Gabor Csupo, Arlene Klasky ve Paul Germain tarafından yaratıldı. Üstelik bu dönemde üçü de The Simpsons ekibindeydi ve 1992’ye kadar da The Simpsons’a devam ettiler.

rugrats-fanlari

6. Stu ve Didi Pickles’ın ev adresi (1258 N. Highland), çizgi filmin yaratıldığı Klasky-Csupo stüdyosunun Los Angeles’daki gerçek ofis adresiydi.

pickles-house

7. Rugrats’in tek fan kitlesi çocuklar değildi. Bu harika çizgi film eleştirmenlerin de dikkatini çekiyordu. Aralarında birkaç tane Emmy ödülünün de bulunduğu 20’den fazla ödülün sahibi oldu.

TPT24

8. Rugrats, Sponge Bob’tan sonra Nickelodeon’da en uzun süren (14 yıl) ve en çok bölüm sayısına sahip (172 bölüm) çizgi filmi oldu.

9. Rugrats’in yaratıcılarından Arlene Klasky bile, başlangıçta Angelica’dan nefret ettiğini, zorbalıklarına uzun süre boyunca alışamadığını itiraf etmiş. Hatta Angelica’yı seslendiren oyuncu da söylediği sözlerden rahatsız oluyormuş. Ama sonradan Klasky, Angelica’yı sevdiğine ve programa tamamen uyumlu olduğuna karar vermiş.

angelica

10. Rugrats’in ortaya çıkışı, Arlene Klasky’nin cevabını merak ettiği tek bir soru sayesinde oldu; “Bebekler konuşabilselerdi neler söylerlerdi?” :)

11. Maviler içinde görmeye alışkın olduğumuz sevgili Tommy Pickles’ın aslında bir t-shirt’ü daha var. İlk bölümde Tommy kırmızı bir t-shirt ile görülmüştü 😍

tommy-pickles-kirmizi

12. Angelica, gerçek hayattaki bir karakterden esinlenilmişti. Bu kişi, Rugrats’in yaratıcılarından Paul Germain’in ilkokul 4. sınıfta tanıdığı ve kendisine zorbalık yapan bir kızdı.

13. Chuckie’nin görünüşü, Rugrats’in müziğini yapan Mark Mothersbaugh’dan ve onun dağınık saçlarından esinlenilerek çizildi. :)

chuckiemark

14. Rugrats fanlarının şöyle ilginç bir komplo teorisi bile var: Angelica hiç arkadaşı olmayan, mutsuz, yalnız ve işkolik ebeveynlere sahip bir çocuk. Ve çizgi filmdeki bebeklerin hepsi aslında Angelica’nın hayal ürünü.


Onun sürekli patronluk taslamasını ve kontrolü elinde tutma isteğini açıklayan enteresan bir teori. :)

Bonus: Özledik yav :(

Kaynak; 1, 2

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>