Pürtelaş 3+1 Bölüm 9: Orkun Tüzel

June 25, 2014

Günler hızla geçiyor ve biz Pürtelaş 3+1‘in 9. bölümüne geliyorduk! Bu bölümde konuğumuz Orkun Tüzel’di bu güzel müzik insanına çekimlerimiz esnasında bir başka güzel insan Tuncay Mağden bas gitarıyla eşlik etti.

Şarkı yazarı ve söyleri (ecnebilerin singer/songwriter dediği) ekolünün en güçlü temsilcilerinden olan Orkun Tüzel bize ne tip hikayeler anlatacak buyurun hep beraber dinleyelim.

Suyum


Tıpkı bir alttaki Mono gibi Suyum da Orkun’un ilk solo albümü Amos‘tan. 2010 yılında kendi sitesinden yayınladığı bu müthiş albüm neredeyse her şeyiyle bir kendi kendine yetme durumu. Üretim, düzenleme, kayıt, paylaşım hemen hemen hepsinin altından kendi başına kalkmış Orkun. Benzer şekilde kaydını tamamladığı, yayınlamak üzere plak şirketi araştırmasında olduğu bir albümü daha varmış şu an elinde, onu da aynı heyecanla bekliyoruz.

Mono


Kendisi pek çok gencimiz gibi lisede Metallica’nın da etkisiyle gitara sarılmış bir insan. :) Allah metal müzikten razı olsun diyoruz malum ülkemizde 10 müzisyenin 7’si için benzer cümleler kurabiliyoruz. Üniversitede Okan Sargın’la kurdukları Alt grubuyla Battle of the Bands birincisi oluyorlar, Aç Kanatlarını ve İkinci Dönem adlı iki Alt albümünü internetten yayınlıyorlar. Ve nice güzel grup gibi pek çok müzikseverin üzülmesine vesile olarak dağılıyorlar.

Hayranlık


Kendi şarkılarını kendi adıyla üretip paylaştığı şu süreçte sahnede 3 kişi olarak performans sergiliyorlar. Orkun’a sahnede bas gitarda bu video’larda da gördüğünüz Tuncay Mağden, davulda Sertan Soğukpınar eşlik ediyor. İkilisini görüp keyifle izleyip/dinledikten sonra üçlü olarak sergiledikleri performansı da merak ettik açıkçası malum davul az buz enstrüman değil. Şarkının adı gibi o halleriyle de hayranlık uyandıracaklarından hiç şüphemiz yok.

+1 Bonusu: Ufka Kadar


Orkun’u da Pürtelaş 3+1‘de çektiğimiz nice güzel müzisyen gibi (Can Güngör, Selim Saraçoğlu, utkan la deniz, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Şirin Soysal) “Kompile Karga 4: Söz” albümünden duymuş olabilirsiniz. Bu güzide derlemede Suyum parçasıyla yer almıştı. Sitesinden kendini ve pek çok sanatçıyı anlatan şöyle bir alıntıyla listemizi sonlandıralım: “Karmaşık bir kafayı nasıl rahatlatacağını anlamıştı: Diğer kafaları da karıştırarak…”

Orkun Tüzel ve Tuncay Mağden’in bizi davet ettiği bu müzikal yolculuğu tek seferde açıp oturduğu yerden arka arkaya dinlemek/izlemek isteyenleri şuraya alalım: Pürtelaş 3+1 Bölüm 9: Orkun Tüzel

Orkun Tüzel‘e ve müziklerine ulaşmak isteyenler buralara buyursun:
orkuntuzel.com
facebook.com/orkuntuzelsayfasi
soundcloud.com/orkuntuzel
instagram.com/orkuntuzel

Pürtelaş 3+1:
tüm bölümler
facebook.com/Purtelas3arti1
twitter.com/Purtelas3arti1
instagram.com/Purtelas3arti1
soundcloud.com/Purtelas3arti1

Yönetmen: Levent Sevi / Ses: Yiğit Yemez / Kurgu: Gün Erdoğdu / Liste: Emir Aksoy

2 Yorum

  1. Pingback: Pürtelaş 3+1 Müzisyenlerinden 2014'te İz Bırakmış Favori Şarkı Tavsiyeleri | ListeList.com

  2. Pingback: Pürtelaş 3+1 İlk 25 Bölümün Özeti | ListeList.com

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>