Halk Arasında Korkutucu Bir Üne Sahip Pitbull’lara Dair Gayet Masum 11 Şey

March 20, 2017

”Pitbull” dendiğinde endişeli bakışlarınızı görür gibiyiz. Bunda gerçekleşen her köpek saldırısını ”Pitbull vahşeti” olarak lanse eden medyanın payı da hayli büyük. Korku ve önyargılar öyle bir noktaya geldi ki; bu köpekler hakkında anlatılan hikayeler, masallara konu olacak nitelikte. Peki ya gerçekten Pitbullar birer katil mi?

1. İlk Pitbullar 19. Yüzyıl’da İngiltere’nin Staffordshire bölgesinde Bulldog ve çeşitli terrierlerin çiftleştirilmesiyle elde edildi.

ilk pitbullar

2. Daha sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne getirilen bu cins, Amerikalı yetiştiriciler tarafından geliştirilerek, günümüzdeki şeklini aldı.

colbys

3. Pitbullar, aslan dövüş köpeği olarak üretilseler de; insanlarla arasının oldukça iyi olması ve ilginç özellikleriyle farklı alanlarda adından söz ettirmeye başladı.

funny pits

4. Köpek Psikolojisi Uzmanı Prof. Dr. Tamer Dodurka, Pitbull cinsi köpeklerin, çocukların yaptığı can acıtıcı hareketlere en iyi tahammül eden ve çocuklar ile arası en iyi olan ırklardan olduğunu bildirdi.

bebek ile

5. Amerikan PitBull Terrier’lerin ırk standartlarını belirleyen UKC, bu köpeklerin yabancılara karşı sıcak davranışları sebebiyle koruma köpeği olamayacağını savunmaktadır.

couple

6. Korumada çok başarılı olamasalar da, kesinlikle başarılı oldukları başka alanlar mevcut. Beyin felci hastalığına sahip Antony Merchante ve klavuz köpeği Stevie!

stevei

7. Köpeklere fısıldayan adam Cesar Millan ve Köpeği Daddy!

daddy

8. Daddy, dengeli ve sakin yapısı sayesinde agrasyon sorunu olan birçok köpeğin rehabilitasyon süreçlerinde etkin rol oynamıştır.

cesar milan aile

9. Beklenmedik özellikleriyle şaşırtan bu sevimli dostlarımız, güçlü ve atletik yapıları sebebiyle aynı zamanda mükemmel birer sporcudurlar.

jump

10. Ünlü UFC sporcusu Andrei Arlovski ve spor arkadaşı Maximus!

maximus

11. Görünen o ki, bu sevimli dostlarımızın haksız bir ünü söz konusu…

cute

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>