Onu Tedavi Eden Veterinerin Peşini Bir An Olsun Bırakmayan Sakat Kuzu Fıstık

Kasım 6, 2017

Hayvanat bahçeleri her canlı için ölüm ve işkence demek. Hayat boyu süren bir sömürünün madde bulmuş hali olan bu hapishanelerde dünyaya gelen yavrulardan biri aslında Fıstık. Tüm şanssızlıklara rağmen en azından hayatta olabildiği için mutluyuz yine de.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde yaşayan Kamerun cinsi bir koyun erken doğum yapınca yavrusu maalesef arka ayağından sakat ve gözlerinde problemler yaşayarak dünyaya geliyor.

kuzu_fistik_gaziantep (1)Hayvanat bahçesi veterineri Özsun Yurt Güneş tarafından tedaviye alınan ve gece gündüz başında durarak ilgilenilen kuzuya ise Fıstık adı veriliyor.

kuzu_fistik_gaziantep (3)

Dünyaya gözlerini açar açmaz handikaplarla başlamak zorunda kalan minik Fıstık, her anında Özsun Hanım’ı gördüğü için onu annesi sanmaya başlıyor ve bir an olsun peşini bırakmıyor.

kuzu_fistik_gaziantep (6)

Şu an tedavisinde ilerleme kaydeden ve yavaş yavaş yürüyebilen Fıstık, her sabah insan annesiyle birlikte tesisi dolaşıp kontrolleri yapıyor.

kuzu_fistik_gaziantep (2)“Sürekli yanında bulunduğum için beni annesi sanıyor. Peşimi hiç bırakmıyor. Tüm barınakları sabahları birlikte geziyoruz. Kendisinden ayrılmak biraz zor olacak. Hayvanlar kendilerine yardımcı olan kişileri unutmuyor. Öncelikle onun verdiği bir alışkanlık olmalı.”

kuzu_fistik_gaziantep (5)

“Ağrıları geçtikçe ve karnı doydukça artık kişiyi benimsiyor. Kendisine zarar gelmeyeceğine inanıyor. En önemlisi ise küçük olduğu için anne özlemi var. Çünkü geceleri de burada kalıyor. Bu yüzden bana fazla alıştı. Tedavisi tamamlandıktan sonra annesinin yanına bırakacağız.”

kuzu_fistik_gaziantep (7)
Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>