Yetenekli ve Başarılı Olmalarına Rağmen Oscar’a Aday Bile Gösterilmemiş 14 Oyuncu

August 22, 2017

Bazı ünlü oyuncuların henüz hiç Oscar almadığını duyunca şaşırırsınız. Oyunculuğu takdir topluyor, çok meşhur ama yıllardır ödüle hiç layık görülmemiş diye. Peki ya Oscar’a aday bile gösterilmeyen başarılı oyuncular? Bazılarının 40 yıllık oyunculuk deneyimi var, bazılarının hayat verdiği film karakterleri unutulmazlar arasına girmiş. Biz de oyunculuğu seyirciye dokunmayı başaran ama Akademi ahalisi tarafından adaylık için bile yeterli bulunmayan oyuncuları listeledik.

1. Alan Rickman

_87709909_def96c22-fc39-4569-936a-68e63a5ed444
Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz ve acısı içimizde hala taze olan oyuncunun canlandırdığı gizli kahraman ve kötü adam karakterleri hala hafızalarımızdaki yerini koruyor. Böyle unutulmaz pek çok karaktere hayat veren Rickman’a, zalım Akademi tek bir adaylığı bile çok görmüş, Alan abimiz ise Altın Küre ödülü ile teselli bulmuşlar.

2. John Cusack

john-cusack1-768x512
“John Malkovich Olmak”, “Sensiz Olmaz” gibi bir çok özel filmin başrol oyuncusu olan John Cusack da Oscar’dan nasibini alamayanlardan. Kuzgun filminde canlandırdığı Edgar Allan Poe karakteriyle de yazarın hayranlarının gönlünün kazanan John Cusack’ın ilerleyen dönemlerde Oscar’a aday olmaması için bir sebep yok.

3. Andie MacDowell

ANDIE MCDOWELL
Bill Murray ile başrolünü oynadıkları “Bugün Aslında Dündü” dünyadaki en popüler filmlerden birisi olmuştur. Bunun arkasından gelen diğer rollerle 90’ların en popüler aktrislerinden birisi olan MacDowell, yine de Akademi’nin radarına girmeyi başaramadı.

4. Richard Gere

richard-gere
“Özel Bir Kadın”, “İlk Korku” gibi çok başarılı projelerin başrolünde yer almasına ve dünyanın en tanınmış sayılı aktörlerinden birisi olmasına rağmen o da Oscar’dan yana yüzü gülmeyenlerden.

5. Jim Carrey

hjimcarrey
Dünyanın en yetenekli komedyeninin bile Oscar’a aday olmamasını anlayabiliriz. Komedi yapıtları pek Akademi’nin radarına girmiyor. Anca Jim Carrey’nin komedi filmleri dışında “Truman Show”, “Sil Baştan” gibi filmlerde de oldukça başarılı rolleri var. Buna rağmen o da Oscar heyecanı yaşayamayanlardan.

6. Demi Moore

fc821b28-1f66-455a-8691-0c66800fe2e0
Sinemada bir dönemin ikonik isimlerinden birisi olan Demi Moore da henüz hiçbir Oscar’a aday gösterilmedi. İki Altın Küre adaylığı ile yetinmek zorunda kalan Moore, beki de yakın tarihte vizyona girecek olan “Love Sonia” filmi ile bir adaylık koparmayı başarabilecektir.

7. Steve Buscemi

Steve Buscemi: 'Making money is not a worthy goal in itself.'
Hollywood’un en sempatik yüzlerinden birisi olan Steve Buscemi, komediden drama kadar bir çok farklı türde kendisini kanıtlamış bir oyuncu olmasına rağmen Oscar için henüz bir adaylık kapabilmiş değil. Boardwalk Empire dizisiyle kazandığı Altın Küre ödülünü sonuna kadar hak ettiğini düşündüğümüz oyuncunun aktif kariyeri bitmeden muhakkak bir gün aday olacağını düşünüyoruz.

8. Donald Sutherland

donald
Onlarca önemli yapımın yardımcı oyuncu rollerinde izlediğimiz Donald Sutherland, Oscar’a hiç aday olmaması en şaşırtıcı oyunculardan bir tanesi. Zaten Oscar dışında ne kadar ödül varsa kazanmış olması da bunun en büyük kanıtı.

9. Scarlett Johansson

53556883a2bf4fe641df4044_scarlett-johansson-vanity-fair-ss01
Scarlett Johansson başarılı performanslarıyla 4 kere Altın Küre’ye aday olmuş ama Oscar tarafından itinayla görmezden gelinmiştir. Muhtemelen bu konuda olağanüstü çekiciliğinin kurbanı olduğunu da söyleyebiliriz. Bazen çok güzel, çok yakışıklı ya da çok seksi isimler oyuncular, sadece bu özellikleriyle gündeme gelenlerle aynı kefeye konulabiliyor.

10. Hugh Grant

hugh-grant-four-weddings-and-a-funeral
Yetenekli İngiliz oyuncu, en popüler olduğu dönemlerde daha ziyade romantik komedi filmlerinde yer almasından mıdır bilinmez; Oscar törenlerine hiç aday olarak katılma heyecanı yaşayamadı.

11. Mads Mikkelsen

an1-088345_r-2157270b-b278-4ce6-8793-96cda0ccb4c8
Son dönemin en etkileyici oyuncularından birisi olan Mads Mikkelsen de henüz Oscar adaylığı mutluluğunu yaşayamayanlardan. Eğer, bu listedeki oyuncuların hangileri kesinlikle ilerleyen zamanlarda bir adaylık alacaktır diye bir bahis açsak muhtemelen Danimarkalı oyuncuya yatırım yapan çok kişi olacaktır.

12. Emily Blunt

CANNES, FRANCE - MAY 19:  Emily Blunt attends a photocall for "Sicario" during the 68th annual Cannes Film Festival on May 19, 2015 in Cannes, France.  (Photo by Pascal Le Segretain/WireImage)
Son dönemin gözde oyuncularından olan Emily Blunt, şimdiye kadar 5 kere Altın Küre’ye aday olmuş ve birisini kazanmış olmasına rağmen hala Akademi tarafından fark edilmedi.

13. Guy Pearce

body-modifcation-tattoo-35
“Akıl Defteri” filmindeki performansıyla akıllara kazınan Guy Pierce da Oscar’dan yana yüzü gülmeyenlerden. Birçok önemli yapımda yer alan oyuncu Altın Küre adaylığını ise sadece bir kere gördü.

14. Meg Ryan

whenharrymsally-768x421
Tom Hanks ile bir dönem romantik komedinin dalağını yaran Meg Ryan son yıllarda biraz gözden düşmüş olsa da bir dönemin en sevilen aktrislerinden birisiydi. Maalesef o da bir Oscar adaylığı sevinci yaşayamadı.

En Güncel Bilgiler ve En Eğlenceli Paylaşımlar İçin Sayfamızı Takip Edin

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>