Fazla Yakışıklı Olduğu İçin Suudi Arabistan’dan Sınır Dışı Edilen Adam : Omar Borkan Al Gala

December 25, 2017

Suudi Arabistan ilginç yasaklarla gündeme gelmeye devam ediyor. Fakat bu sefer olay duymaya alıştığımız Suudi Arabistan yasaklarından biraz farklı…

Kadın olmanın zor olduğu ülkelerin başında gelen Suudi Arabistan’da artık yakışıklı bir erkek olmak da zor.

1f67d9a08bc9535d2ccc6c176032efa6

Bunun sebebi ise ülkede yakışıklı olan erkeklere bile katlanılamıyor olması. Bu örneği duyunca siz de bize hak vereceksiniz.

wpid-for-her-omar-borkan-al-gala-jpg

Birleşik Arap Emirlikleri’nden Suudi Arabistan’a bir festival için 2013’de gelen Borkan Al Gala sırf çok yakışıklı olduğu ve kadınları baştan çıkarabileceği düşünüldüğü için din polisleri tarafından ülkeden sınır dışı edilmişti.

omar

Birleşik Arap Emirlikleri’nin tanınan şairlerinden ve fenomenlerinden biri olan Borkan Al Gala Facebook sayfasından yaptığı açıklamada bir kadının güzelliği gözlerinde ve kalbindedir şeklinde şiirsel bir açıklama yayınlanmıştı.

0519afab2185762b82ad0d43d5a2ae30--arabian-nights-saudi-arabia

Elaph gazetesinin yaptığı açıklamaya göre ise bir festival yetkilisi, Borkan Al Gala’nın diğer iki arkadaşının daha sınır dışı edildiği söylendi. Fakat diğer kişilerin kimlikleri belli değildi.

Screen+Shot+2016-10-19+at+3.10.34+PM

Sonrasında haberlerin sosyal medyada yayılması ile adeta bir internet fenomenine dönüşen Al Gala, çok sayıda evlilik teklifi aldığını, hatta avrupa ülkelerinden de mankenlik teklifi geldiğini belirtmişti.

OmarBorkanMS4.jpg.gallery

Kaynak: 1,2,3

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>