Ülkemizi Yurt Dışında Başarıyla Temsil Eden Nuri Şahin’den Genç Sporculara 5 Yol Gösterici Bilgi

October 24, 2017

Bundesliga’da Borussia Dortmund formasıyla zirve yarışı veren Nuri Şahin, kendisinden tavsiye isteyen profesyonel sporcu adaylarına telkinde bulundu. Milli futbolcunun Twitter hesabı üzerinden genç sporculara yol gösterici niteliğinde olan öğütleri listeledik.

1. Hayatta bizi başarılı yapacak tek şey çok çalışmaktır. Ben çok çalışmanın sihrine inanırım. O yüzden ilk tavsiyem hep budur. Çok çalışın…

2. Yaptığınız sporun tüm detaylarına hakim olun. Merak edin. Antrenman bilimlerini, beslenmeyi… Ne kadar bilirseniz o kadar az yanılırsınız.

csm_mensch_cbb103af4b

3. Saha dışında da hobileriniz olsun. Hayata dair konuşacak bilginiz olsun. Edebiyat, sinema, felsefe, müzik… İlgi, vizyonu getirir.

csm_einsatz_e50c53f2e6

4. Yaptığınız işten zevk alın. Başarıyı değil, mutluluğu arayın. Severek yaparsanız ve çok çalışırsanız zaten başarılı olursunuz.

FBL-GER-BUNDESLIGA-DORTMUND-MAINZ

5. Hedefiniz hep büyük olsun. Hayal kurmak güzeldir. Hedefinize ulaştığınız oranda değil, hayal kurmaya devam ettiğiniz sürece mutlu olursunuz.

Real+Madrid+CF+v+GNK+Dinamo+Zagreb+UEFA+Champions+dvokXA9MX3Jx

Kariyerinde Real Madrid ve Liverpool gibi büyük takımlarda da forma giyen Milli futbolcu, bu sene Borussia Dortmund formasıyla ligde 7 maça çıktı ve 2 gol kaydetti.

besiktastan-nuri-sahin-atagi,lnyKXcXa0kGZOSP5jCsSwQ

Mütevaziliğiyle dikkat çeken 29 yaşındaki futbolcu, Almanya’da bir maçta sahaya hamburger ekmeği atılması sonucu oyunu bırakarak ekmeği üzerine basılmaması için saha kenarına taşımıştı.

BLMKY3HCcAARyaI

Bu davranışıyla bir anda gündem olmayı başaran Nuri Şahin, dünyanın dört bir yanından tebrik yağmuruna tutulmuştu.

Borussia+Dortmund+v+Werder+Bremen+Bundesliga+85Vm4CKz7fCl

Kaynak:1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>