Nikola Tesla’nın Uzun Bir Hayat Yaşamak İçin Uyguladığı Diyetten 7 Öneri

June 19, 2017

Dünya bilim tarihine imzasını altın harflerle atmış ünlü mucit ve fizikçi Nikola Tesla'nın 1933 yılında, yani 77 yaşındayken verdiği bir röportajda sağlıklı ve uzun bir hayat yaşamak için uyguladığı diyetten öneriler yer alıyordu. Eğer "ben çok uzun yaşamak istiyorum" diyenlerdenseniz Nikola Tesla'nın diyet ve sağlık önerilerini ayağınıza kadar getirdik. Bu kez referansınız sağlam biri. :)

1. Pek çok insan hayatın kısalığından dem vurur. Çoğu zaman çalışmalarımızın karşılığını görmek için zamanımız olmayabilir. Fakat biraz dikkat edilirse insanların yaşamlarını uzatmaları mümkündür.

time_cover_Tesla_1931

2. Olması gerektiğinden fazla ve yanlış besinler tüketiyoruz. Gereğinden fazla yemek yemek vücutta zehirli maddelerin birikmesine sebep oluyor ve bunları vücudumuzdan atmamız mümkün olmuyor.

libertymagazine9february1935page5

3. Bütün uyarıcı maddelerden uzak duruyorum. Etten de uzak duruyorum. Düşüncem şöyle ki; bu yüzyıl içinde kahve, çay ve sigara kullanmak artık moda olmayacak. Ama herkes hala alkol kullanıyor olacak. Alkol bence gerçek manada bir yaşam iksiri.

historical_drinking_figures_nikola_tesla

4. Patates harika bir sebzedir. Günde en az bir kere tüketilmelidir. İçeriğinde vücudun dengesini sağlayan değerli mineral tuzları bulunmaktadır.

559f8de9-5c24-433f-b617-5d6ab0765237-nt2-previeworg

5. Ben zor uyuyorum. Ama bu bana endişe vermiyor. Bazı zamanlarda bir saat kadar uyuyabiliyorum. Ara sıra 4 ya da 5 saate kadar uyuduğum oluyor. Uyandığımdaysa tam anlamıyla yenilenmiş ve şarj edilmiş gibi hissediyorum.

0_85e6c_80875555_orig

6. Uykunun insanı yenilediğine, enerji verdiğine ve canlı tuttuğuna dair şüphe duymuyorum. Fakat az uyumaya alışmış kişilerin kendilerini iyi hissetmeleri için uykunun çok da gerekli bir şey olduğuna inanmıyorum.

Rare-photos-of-Nikola-Tesla-14

7. Bugün sahip olduğum enerji, bugün kazandığım enerji değildir. Problemlerimi enerjimin bir kısmını kullanarak çözüyorum ve enerjimi nasıl depo edeceğimi biliyorum.

tesla_ölüm

Bonus - Nikola Tesla 86 yaşında 7 Ocak 1943'te New Yorker otelinde dünyaya veda etti.

niklla Kaynak:1,2

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>