Mersin’de Devam Eden Şiddetli Yağışın Sebep Olduğu Selden 16 Korkutucu Kare

December 29, 2016

Dün geceden beri devam eden yoğun yağış sebebiyle Mersin sele teslim oldu. Şehrin tüm ana yollarının su altında kalmasından dolayı trafik tamamen dururken, insanlar araçlarının içinde mahsur kaldı. Belediye, “Gerekmedikçe dışarı çıkılmaması” konusunda vatandaşları uyardı.

Mezitli, Akdeniz, Yenişehir ve Toroslar ilçelerindeki tüm okullarda eğitime bugün ara verildi. Mersin Üniversitesi Rektörlüğü de yaptığı açıklamada, kentteki yağış nedeniyle eğitime 2 gün ara verildiğini duyurdu. Öte yandan, kentte eski sahil beldeleri Limonlu ve Kocahasanlı da deniz kıyısındaki parklar, dalga yüksekliğinin 5 metreyi geçmesi dolayısıyla su altında kaldı.

Sosyal medyada Mersin’in yaşadığı sel felaketine dair çok çarpıcı fotoğraflar paylaşıldı. DHA’nın paylaştığı bir videoda ise sele kapılan bir baba ve kızının zor anları insanların yüreklerini ağızlarına getirdi.

Mersin halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu felaketin can kaybına sebep olmadan bir an önce son bulmasını temenni ediyoruz.

1.

1

2.

2

3.

3

4.

4

5.

5

6.

6

7.

7

8.

mersin sel

9.

9

10.

10

11.

11

12.

12

13.

13

14.

14

Aracıyla birlikte sürüklenen bir vatandaş.

Baba ile kızının yaşadığı o zor anlar…

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>