Ankara’yı Fantastik Bir Şehir Haline Getiren Melih Gökçek’ten 10 İcraat

Ekim 26, 2017

Uzun zamandır istifası konuşulan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in sık sık Beştepe’yi ziyaret etmesinin ardından beklenen oldu ve bir açıklamayla istifa edeceğini bildirdi. Gökçek, Twitter’dan yaptığı açıklamayla bu cumartesi günü görevini bırakacağını açıkladı.

1984’de Keçiören Belediye başkanlığı ile başlayan kariyeri 1994 yerel seçimlerinde Ankara Belediye Başkanı seçilmesiyle devam etti. Yaklaşık 23 yıldır bu görevde olan Gökçek’in fantastik icraatları Ankaralıları sevindirdi mi yoksa üzdü mü bilemiyoruz… Biz de sizler için en fantastiklerini derledik…

1. Tüm Ankaralıların kafasını güzel yapan dev hizmet; Arsenikli su

110920141307559559985_2
Ankara 2014 yılında kuraklığa maruz kalıp, barajlar boşalınca, Gökçek’in kararıyla, Kızılırmak Suyu’nu barajlara taşıdı. Melih Gökçek, sağlık örgütlerinin başta arsenik olmak üzere sağlığa zararlı ağır metaller içerdiği için “içilemez” raporu verdiği Kızılırmak suyunu kameralar önünde içerek, “temiz” olduğunu kanıtlamaya çalıştı. Fakat çeşmelerden koyu sarı ve turuncu renklerde su akmaya devam etti.

Not: İngiltere Viktoria döneminde insanlar kafalarını güzelleştirmek için arsenik kullanırlardı.2. Yeni yapılan metro ile Ankaralılara büyük bir kolaylık sağladı. Ve londra ile aramızda büyük bir fark olduğunu yeniden hatırlattı

ankara-metrosu-vs-londra-metrosu_451949

3. Ankara’ya Deniz getirdi

meteoroloji-den-flas-ankara-uyarisi-sel-olusabilir-iste-hava-durumu
Özellikle 2015’in Ağustos ayında yılında yağan sağanak yağışta birçok ev ve işyerini de su bastı. Böylelikle Gökçek, ileri seviye belediyeciliği sayesinde imkansızı başardı ve Ankara’ya deniz getirdi.

4. Ankaralılara toplu tatil fırsatı sundu.

melih-gokcek-iha-487-3
Su kesintilerinin yaza denk gelmesi nedeniyle Ankara’da oldukça zor zamanlar yaşanamsı bir hayli gündem olmuştu. Melih Gökçek’in vatandaşlara “Tatile çıkın” diye bir öneri getirerek, ” Ankaralılar tatile çıksın. 50-60 bin kişi bir süre Ankara’dan ayrılsa biraz rahatlarız. Annelerini, babalarını ziyaret etseler fena mı olur? Allah isterse, su sorunu bir anda çözülür” demesi aslında halkını ne kadar sevdiğinin bir göstergesiydi…5. 10 milyon dolara nesli tükenen T–Rex’i yeniden Ankaralılar ile buluşturdu.

dinozor-ic-2

6. Dinazor’dan önce ise aynı yerde yapılan Transformers heykelini unutmak mümkün değil…

OTOBOT-main

7. Şu önemli fıskiye meselesi…

fgfgg
Melih Gökçek’in ne kadar inatçı biri olduğunu bilen bilir. Twitter’da bir hayli etkili olan Gökçek bir sabah belediyenin önündeki fışkiyeyi kim kırdı tweetini yazdı ve bu durumun faillerini aramaya başladı.. Hala arıyor olabilir. Bilemiyoruz.

8. Her ne kadar onu büyüklerine saygılı biri olarak tanısak da…9. Şehitlere kömür benzetmesi yapması dün gibi aklımızda

eeeee
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Beyaz TV’de Latif Şimşek’in ‘Dinamit’ programına konuk oldu. Gökçek, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan özel harekatçılar için, ‘Atılan bir bomba ile orada 52 kardeşimiz kömür oldu’ dedi.
Gökçek’in ‘kömür oldu’ ifadesi haberin görüntüleri yayınlanırken de ’52 Özel Harekatçı Kömür Oldular’ KJ’si (alt yazı) ile verildi.

10. Fakat biz onu en çok Ethem’in öldürüldüğü yerde bu pankartı astıran kişi olarak hatırlayacağız.

fft2mm2697373

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>