Paris Saint-Germain’in Rekor Ücret Ödeyerek Transfer Ettiği Mbappé’nin Bilinmeyen 6 Özelliği

September 5, 2017

Transfer döneminin en popüler isimlerinden biri olan Kylian Mbappé 135 milyon euro + 45 milyon euro da bonus olmak üzere toplam 180 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında PSG’nin yolunu tuttu. Yaptığı bu transferle Neymar’ın arkasından futbol tarihinin en fazla bonservis bedeli ödenen 2’nci futbolcusu olarak tarihe geçen genç oyuncunun bilinmeyen 6 özelliğini sıraladık.

1. Cezayir kökenli eski bir hentbolcu olan anne ve Fransa’da altyapı antrenörü olarak çalışan Kamerun kökenli bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldi.

mbappe 1

2. Fransız basınına göre yılda 18 milyon Euro kazanacak oyuncu Monaco’da olduğu gibi ailesiyle birlikte kalmaya devam edecek. Bunun nedeni olarak ise “Tek başıma bir evi çekip çevirebilecek kadar olgunlaştığımı zannetmiyorum” diyor.

TENNIS-FRA-OPEN-MEN-PEOPLE

3. Monaco’da forma giydiği süreçte annesi tarafından idmanlara götürülen Mbappé, lüks olmayan araçlara binerek mütevazılığını de gözler önüne seriyor.

mbappe-ivre-de-joie-mamie-347aef-0@1x

4. Evin ve tesislerin dışına çıkmayı sevmeyen yetenekli oyuncu boş zamanlarını televizyon izleyerek veya Playstation oynayarak geçiriyor.

promo328518057

5. Birden fazla mevkide üst düzey performans sergileyebilen oyuncu, 1998 doğumlu olmasıyla formasını giydiği Fransa Milli Takımı’nın da en küçük ismi olarak gözümüze çarpıyor.

nintchdbpict000312178929

6. Henüz 17 yaşını doldurmamışken sahaya çıkan futbolcu, Monaco formasıyla lig maçına çıkan en genç oyuncu olma unvanını da halen elinde bulunduruyor.

nintchdbpict0003162811422

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>