Her Gün Aynı Fotoğrafı Paylaşarak Instagram’da Fenomen Olan İlginç Adam

August 3, 2017

Sosyal medya hesabınızı harekete geçirmek adına çok fazla plan ve stratejiler kurmayı düşünüyorsanız eğer düşünmeyin, işi akışına bırakın. Yeni yerler, farklı anlar, ilginç fotoğraflar kurgulamayı bir kenara atın ve her gün aynı fotoğrafı hesabınızdan paylaşmayı ihmal etmeyin. Emin olun bu şekilde takipçi sayınızı arttırmanız bile bütün o uğraştığınız stratejilerden daha faydalı olabilir. Elbette her zaman tutar mı, tutmaz mı bilemeyiz fakat bunu dünya üzerinde başaran biri var, o kişi de Maxim Kaizett.

Her seferinde sıradanın ötesinde, yeni fotoğraflar paylaşmak takipçileriniz tarafından ilgiyle karşılansa ve size daha fazla takipçi kazandırsa da, bunun aksi şekilde de takipçi kazanmanız mümkün olabilir.

Ich verlange den Pulitzer-Preis für dieses bewegende Foto von @philipp_gladsome !!!!

Maxim Kaizett (@maxim_kaizett)’in paylaştığı bir gönderi ()

Almanya’da Maxim Kaizett, her gün aynı fotoğrafı paylaşarak, aslında basit olan, sıra dışı bir yol ile bir ay gibi kısa sürede 40 binin üzerinde takipçiye erişti.

Görenler takibi bırakmak yerine, her gün gelen yeni ama aynı fotoğraf ile paylaşımlara daha yoğun ilgi gösteriyor ve Maxim’in takipçileri günden güne artıyor.

Ich wünsche all meinen lohnabhängigen Mitbürgern einen erholsamen Sonntag 📸@phillip_gladsome

Maxim Kaizett (@maxim_kaizett)’in paylaştığı bir gönderi ()

Maxim Temmuz ayının başında açtığı instagram hesabına düzenli olarak her gün aynı fotoğrafı yüklemekten başka hiçbir şey yapmadı.

Almanya’da bir hip hop grubunun üyesi olan Maxim Kaizett’ın instagramdaki bu taktiği aslında kolay kolay tutacak bir iş değil.

Der konstanteste deutsche Rapper

Maxim Kaizett (@maxim_kaizett)’in paylaştığı bir gönderi ()

Fakat söz konusu Maxim’in stratejik ve düzenli içerik hamlesi başarıyı getirerek, yeni fotoğraflarla takipçiler arasında daha güçlü bağ kurulduğu yargısını yıkmış oldu.

Wenn ihr so ein Bild von euch hättet, würdet ihr dasselbe tun Maxim Kaizett (@maxim_kaizett)’in paylaştığı bir gönderi ()

Sosyal medyayı alışılmışın dışında kullanan Maxim Almanya’da çeşitli dergi ve gazetelere de konu oldu.

Shoutout an meinen Friseur

Maxim Kaizett (@maxim_kaizett)’in paylaştığı bir gönderi ()

Ayrıca yine Almanya ve Rusya’da bu ilginç sosyal medya kullanımı, onun viral olmasını sağladı.

Извините, все мои спортивные костюмы в грязном белье Maxim Kaizett (@maxim_kaizett)’in paylaştığı bir gönderi ()

Takipçilerin bir zaman sonra takipçisi olduğu kişilerin paylaşımlarından sıkılmalarına bir çeşit tepki niteliğindeki instagram hesabını Maxim şu şekilde yorumluyor; “Artık ne zaman eğlenceli olmadığına karar veren benim.”


Kaynak; 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>