Ömrünü Geçirip Maskotu Olduğu Markete Heykeli Dikilen Sevgi Kedisi Brutus

September 12, 2017

Tıpkı bizim Tombili’nin Kadıköy sokaklarında rahat uzanışlarıyla tanınıp, melek olmasından sonra her zaman oturduğu yere heykelinin dikilmesi gibi, Brutus’un de anısı çok sevildiği süpermarkette yaşatılıyor.

İngiltere’nin Saltney bölgesinde yer alan Morrison’s Supermarket’i adeta ikinci evi gibi benimseyen tekir yakışıklısı Brutus, her kedi olduğu gibi kendini bulunduğu yerde de sevdirmeyi başarıyor kısa sürede.

kedi_heykeli (9)

Gerek tezgah aralarında, gerek geri dönüşüm kutuları üzerinde müşteri selamlayarak onlara kendini sevdiren sevimli pati, alışveriş arabalarının üzerinde de yatarak rahatlığıyla dikkat çekiyor.

kedi_heykeli (2)

Bölge halkının büyük ilgi gösterdiği ve Brutus adını alan kedi hakkında birçok güzel geri dönüş aldığını söylüyor market sahibi.

kedi_heykeli (1)

“Yıllar geçtikçe marketin bir parçası ve ailenin bir üyesi haline geldi. Herkes bu resmi olmayan çalışanımızın karşılamasından memnundu ve geldiklerinde gözleri onu arıyordu.”

kedi_heykeli (7)
Şube müdürü Christine Joy da Brutus için aynı şeyleri hissediyordu.

Fakat Brutus doğuştan gelen ve tedavi edilemeyen bir karaciğer hastalığına sahipti. 2013 yılında bu hastalığın tanısı konulduktan sonra da her gün markete gelmeye devam etti Brutus. Çünkü insanlarla olmak onu mutlu ediyordu.

kedi_heykeli (6)

6 mutlu yılın ardından 2017 yılının Ocak ayında melek olan Brutus için üzülen market sahibi ve halk; onun anısını yaşatıp ölümsüzleştirecek bir heykelini yaptırdı.

kedi_heykeli (3)

“Hepimizin yüzünü güldürüp ruhumuzu aydınlatıyordu. Şimdi insanlar yine onu hatırlatacak bir şeyler arıyor.” diyor market sahibi Owens.

kedi_heykeli (5)

2017 Eylül ayında en sevdiği yerlere konulan Brutus heykeli hala en sevimli haliyle müşterileri selamlamaya ve pofuduk ruhunu hissettirmeye devam ediyor…

kedi_heykeli (8)
Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>