Olmayan İki Bacağı Yerine Kuyruğunu Kullanan Denge Ustası Kedi Anakin

June 22, 2017

İki bacaklı kedi denildiği zaman ilk akla gelen bir darp veye kaza sonucu bacakları ampute edilmek zorunda kalan kediler gelir. Fakat Anakin isimli bu kedi onlardan çok farklı. Doğuştan iki bacağı ve leğen kemiği olmayan bu sevimli kedi için aslında iki bacaklı olmak normal bir şey. Bu nedenle denge konusunda da sıkıntı çekmeyen Anakin, pofuduk kuyruğunu arka bacakları yerine kullanıyor. Tıpkı Cassidy gibi…

Anakin’in sahipleri, sokak hayvanlarına besleme yaptıkları sırada görüyorlar ilk kez onu. İki bacağının üzerinde yürüyerek mamaya koşması oldukça şaşırtıyor.

iki_bacakli_kedi_anakin

Bir başka kediyi daha evlerine alıp sahiplenmeyi düşünmemelerine rağmen bu pofuduk kediye karşı koyamıyorlar ve onu yakalayabilmek için yaptıkları ilk hamle hüsranla sonuçlanıyor.

iki_bacakli_kedi (11)

İlerleyen günlerde Anakin’in çalıya çıkıp oradan inme düşüncesi de olmayınca çalıya tırmanarak güvenli bir şekilde kucaklarına alan sahipleri, ilk iş veterinerin yolunu tutuyorlar.

iki_bacakli_kedi (2)

Tamamen sağlıklı olan Anakin’in doğuştan iki arka bacağı ve leğen kemiği yoktu. Bu yüzden aslında iki bacaklı olmak onun için normal olandı.

iki_bacakli_kedi (5)

Ömründe ilk kez böyle bir şey gördüğünü söyleyen veterinerin kontrolünden sonra eve gelen Anakin, ilk geceyi atlattıktan sonra ev kedisi olmanın rahatlığını yaşamaya başlıyor.

iki_bacakli_kedi (8)

Sahiplerinin kucaklarına zıplayan ve yüksek sesle mırlamaya başlayan sevimli kedi büyüdükçe de güzelleşmeye başlıyor.

iki_bacakli_kedi (6)

38 cm’e kadar uzayan ve pofuduklaşan kuyruğunun boyu neredeyse kendi kadar olan Anakin, onu arka bacakları yerine kullanmaya başlıyor.

iki_bacakli_kedi (4)

O sakat bir kedi değil, tamamen farklı ve özel.

iki_bacakli_kedi (9)

Şu anda 5 yaşında olan Anakin’in diğer kedilerden hiçbir farkı yok. Koşup, zıplayıp, tırmalıp her türlü yaramazlığı yapabiliyor.


Bu da Anakin’in ilk günü. 😊

Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>