İş Ararken İş Bulma Uygulaması Geliştirip Şirketleri Peşinden Koşturan Azimli Yazılımcı

March 28, 2017

İşsizlik ülkemizin olduğu kadar bazı yerlerde bazı insanların da kanayan yarası durumunda. Özellikle biz gençler ellerimizde CV’ler iş kapılarında sırılsıklam beklerken bir umutla çalışacağımızı düşünüyoruz. Elbette birçok girişimimiz hüsranla sonuçlanıyor. Coombs abimiz de o iş arayanlardan bir tanesi. Kendileri bu işsizliğin artık canına tak ettiğini düşünmüş ve daha fazla kendisi gibi gençler yanmasın, analar ağlamasın diye iş bulma uygulaması geliştirmiş.

Coombs 2012’de hayatını devam ettirebilmek için teknoloji firmalarında iş arayan sıradan insanlardan biriydi.

Job search

İş aramak artık canına tak edince, Coombs ne kadar üretken olabileceğini göstermek için daha fazla çalışmaya başladı ve şirketlerin başvuru sahibi sistemi kullandıklarını keşfetti.

p1264m1066840f

Sistemi kısaca açıklayacak olursak; Başvurular özgeçmişindeki bilgilere göre filtreleniyor ve daha sağlıklı görüşmeler gerçekleşebiliyor.

find-job

Coombs bunun üzerine artık iş aramayı bıraktı ve kendi uygulamasını geliştirmeye karar verdi. Bir an önce çalışmalara başladı.

Work-Less-and-Achieve-More

Elektronik posta gönderip başvuruları takip eden uygulamayı geliştiren genç işsiz daha sonra uygulamaya motivasyon mektubunu da gönderilen yere göre özelleştirme gibi ekler uyguladı.

Concept of a businessman that work on new ideas

İlkler her zaman farklı sonuçlar verir. Coombs da bu farklı sonucu şöyle anlatıyor;

20150413170009-website-computer-work-home-desk-office-tech
“Uygulamayı ilk denediğimde yanlışlıkla 1.300 iş başvurusunda bulunmuş oldum. Uygulama bu işlemi ben sokağın karşısından bir kahve alıp gelene kadar halletmişti.”

Bu kontrolsüz güç karşısında şaşkınlığını gizleyemedi ve daha sonra gücü kontrolü altına alarak 5.0 versiyonuyla uygulamayı daha işlevsel hale getirerek 538 sağlıklı iş başvurusunda bulundu.

679169

Önceleri işsiz olan ve şirketlerin kapısından dönen Coombs’un artık kendi işi var. 40 şirket uygulamaya talip oldu ve 20’siyle görüştü.

1396036656-7-steps-find-meaning-work

Bu uygulama ile Coombs hem kendi işsizliğine çare buldu hem de işsiz birçok gence iş bulmaları için daha sağlıklı bir sistem hediye etmiş oldu.

JK0910-How-to-find-work-you-love
Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>