Gönlümüzün Tam Orta Yerine Konup Sonra Aniden Göçüp Giden 13 Dizi

February 16, 2017

Dizi izleyenler iyi bilir, izleyen kişi, diziyle bi’ bağ kurma durumundadır. İzleyici bi’ diziyi sever, ona gönül verir, dahasını ister. Ama artık yapımcı mıdır iptal eden, kanal mıdır yoksa senarist mi bilemeyiz ama içimizde koca bir boşluk bıraktıkları aşikar.

Zira biz o diziyi izlerken “Acaba diğer bölüm ne olacak?” hevesiyle izliyoruz hep. Çünkü önceki bölümde ne olup bittiğini tam çözemiyoruz. Dahasını istiyoruz, merak ediyoruz. İşte tam durum böyleyken, her şeyi elimizden alıp götürüyorlar.

Şimdi derdimiz, o iptal olan harika dizileri size hatırlatıp kalbinizde daha derin yaralar açmak…

İptal olan diziler, bu listemizde sizlerle;

1. Dracula

dracula
İrlandalı yakışıklı abimiz Jonathan Rhys-Meyers’ın baş rolünü canlandırdığı Dracula, vampirlik ve Dracula ikilisini çok güzel ele almış bir diziydi. Çekim açılarından karakterlere kadar her şeyi başarılı bu yapım, 1 sezon yayınlandıktan sonra iptal olan seriler arasına girdi.

2. Da Vinci’s Demons

da-vincis-demons
Eğer bu dizi bi’ reklam olsaydı, “Da Vinci’yi hiç böyle görmediniz!” diye bir metin yazabilirdik. Ama yapmadık. Çünkü çok güzel bi’ dizi, çok güzel bi’ kurgu, çok güzel bi’ Da Vinci’ydi. Ama 3 sezonu dizi için yeterli bulup bitirdiler. Zira konu çok daha dallanıp budaklanabilirdi. Daha da ayrıntıya inilebilir ve izleyiciye gerçekten tatmin olabilecekleri bir şeyler verilebilirdi. Olmadı.

3. Heroes Reborn

heroes-reborn
Heroes’un devam dizisi olacak-tı. Olamadı. İzleyiciler tarafından bayaa kötü bulundu ki dizinin devamı gelmedi. Ellerindeki kaynak sağlamdı, yapamadılar adeta.

4. Jericho

jericho
Sanırım iptal olan/biten dizelerden en ilginci bu. Neden öyle yazdım diye düşünüyorsunuzdur şimdi tabii. Şöyle anlatayım;

Jericho, ilk sezonunu yayınladıktan sonra iptal oldu. Lakin diziyi izleyenler bilir, dizinin içinde “Nuts” kelimesi geçer sık sık. Hem “Çıldırmış olmalısın.” anlamında hem de “Fındık” anlamında kullanılır “Nut” kelimesi. Hayranlar da ilk sezonun durduk yere bitmiş olmasını kabullenememiş olsa gerek, dizi kanalına kilo kilo fındık gönderdi.

Bu kadar desteği olduğunun farkında bile olmayan Jericho dizisi, aldığı desteklerle bitirme amacıyla 8 bölümlük son sezonunu da geçti. Dizi aşkı böyle bir şey işte.

5. Mike & Molly

mike-and-molly
Dünyanın en minnoş dizilerinden bir tanesi olan Mike & Molly, Overeaters Anonymous’da tanışan bir çifti anlatıyordu. Gayet keyifli, aşk dolu ve minnoş bu dizinin baş rol oyuncuları, 6. sezonun çıkmayacağını söylemişti. Sonrasında kanal da bunun doğru olduğunu söyledi ve dizinin bitişi bu şekilde duyrulmuş oldu.

6. Roadies

roadies
keyifli ve naif dizilerden biriydi Roadies. Staton House Band gerçek hayatta olmasa bile hayranlarından biri olmuştuk dizi sayesinde. Gelen konuk sanatçılar da cabasıydı. (Burada bir dakikalık Eddie Vedder saygı duruşu lütfen.)

Lakin dizi, seyirci beklentilerini karşılayamadı ve sezon iki için yeterli seyirci sayısına ulaşamadığı için iptal oldu.

Üzgünüz.

7. Person of Interest

person-of-interest
Şu dizide ölümden kurtulanların haddi hesabı yok. Lakin dizi kendini kurtaramamış gibi.

Çeşitli dedikodular yayıldıktan sonra kanal da 5. sezonun bittiğini duyurdu.

8. The Musketeers

musketeers
Bildiğiniz 3 Silahşörler’i anlatan bu güzel İngiliz yapımı dizi, ne yazık ki iptal olan diziler kervanına katıldı.

9. Rizzoli & Isles

rizzoli-and-isles
En çok izlenen dizilerden biri olan Rizzoli & Isles, gayet başarılı polisiye dizilerden bir tanesiydi. Yüksek izlenme oranına sahip olsa da yapımcılar, 7 sezonun yeterli olduğunu düşündü ve diziyi iptal etti.

10. Sex&Drugs&Rock&Roll

Sex&Drugs&Rock&Roll
Seks, uyuşturucu, alkol, güzel müzik, eski topraklar… Her şey vardı bu dizide.

Ama kanala yeterli gelmemiş olacak ki bunlar, dizinin fişini ikinci sezonundan sonra çekti.

11. Awkward

awkward
Keyifli bir lise dizisiydi Awkward. Ablamız Jenna Hamilton’ın (Ashley Rickards) başından geçen lise hayatını anlatıyordu. Lakin kanal, sezon 5’in bittiğini açıkladı.

12. Limitless

limitless
Filmden uyarlanan ve Bradley Cooper’ın da aynı karakterle bulunduğu dizi, yine o meşhur hapın etrafında dönüyordu. Olaylar biraz polisiyeye kaymış olsa da dizi gayet keyifli devam ediyordu.

Lakin ikinci sezon, şu anki şartlarla çekilemedi. Dizinin stüdyosu, başka bir yerde yayınlamak için diziye yeni bir ev arıyor.

13. Vinyl

vinyl
70’lerdeki Amerika müzik endüstrisini anlatan bu harika yapım, ne yazık ki iptal edilen ve bizi çok üzen dizilerden sadece biri.

Kanalın dizi üzerinde çok büyük umudu vardı ama maalesef umutlar, gerçekleri karşılamadı. Ayrıca dizide geçen ağır uyuşturucu ve seks sahneleri, dizinin şikayet edilmesine yol açtı.

Sonuç olarak bu harika dizi, iptal edilen diziler arasına katılmış oldu.

Editörün Seçimi: Utopia

utopia
Özellikle editörün seçimi yazdık buraya çünkü tam şu andan itibaren övmeye başlıyorum;

Utopia gelmiş geçmiş en iyi dizilerden biriydi. Konusundan sanat yönetmenliğine, karakterlerden müziklerine kadar her detayı birbirinden güzeldi.

Ama ne oldu?

İptal ettiler diziyi.

Neyse ki çoğu şeyin cevabı veriliyordu dizide ama yine de havada kalan şeyler oldu. Arka Sokaklar’ın bile 4685124574 bölüm devam ettiği şu dünyada Utopia’nın sadece 2 sezon gitmesi adil değil.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>