Evcil Hayvanlar İçin Teknolojinin Geldiği Noktayı Anlatan 8 Modern Ürün

April 4, 2017

Günümüzde teknolojinin o kadar içindeyiz ki. Akıllı telefonlar, saatler, 4K televizyonlar, sanal gerçeklik… Biz bu kadar içindeyken en yakın dostlarımız neden olmasınlar ki? Zira daha önce evcil hayvan sahiplerinin hayatını kolaylaştıracak mobil uygulamaların listesini de hazırlamıştık. Evcil hayvanlarımızın, özellikle kedi ve köpeklerimizin teknolojiyle tanışma çağı başlasın o zaman! Aşağıda evde yalnız kalmalara çözüm bulan, temizliği kolaya getiren, güvenliği sonuna kadar savunan ürünleri sizler için listeliyoruz.

Sahip evde olmasa da o oyun oynanmalı!


Köpek sahipleri iyi bilirler. Oyunlara doyamayan, iki saniye oturmanıza izin vermeden ilgi bekleyen köpeklerin en çok canının sıkıldığı zamanlardır sahiplerinin işte olması. Günümüzde maalesef zaman yönetiminde zorluklar çekiyoruz ve Furbo bu probleme çözüm buluyor. Üzerinde kamerası bulunan aleti akıllı telefonunuza indireceğiniz app ile kontrol edebiliyorsunuz. Köpeğini kameradan görüp, sesinizi hoparlörden duyurabilirsiniz. Hatta haznesine koyduğunuz ödül mamaları da fırlatma şansına sahipsiniz.

Akıllı köpekler için bulmaca niteliğinde CleverPet


Akıllı köpekler mamasını kendi kazanır! Üzerindeki ışık yanan butonlarla belli kombinasyonlar ile köpeğiniz sırayı takip ederek bulmacayı çözüp mamasını kazanabilir. Yine telefonlarınıza indireceğiniz uygulama ile kontrol edebilir, yeni kombinasyonlar yükleyebilirsiniz.

Bacakların da açılması gerek tabii, hareket lazım.


Köpeklerin en sevdiği oyunlardan biri şüphesiz atılan topu yakalayıp geri getirmektir. Bunu hem severek yapar hem de vücudu için gerekli olan sporu gerçekleştirir. Peki sizin vaktiniz yoksa? Onu da düşünmüşler ve topu fırlatan bir oyuncak üretmişler. iFetch teknolojisi sayesinde köpekler yakaladıkları topu tekrar hazeneye bıraktıklarında yeniden atılmasını sağlayabiliyorlar.

Peki kediler kazana mı düşmüş?


Siz evde yokken veya işlerinizle meşgulken inatla kucağında kendi çapında şebeklikler yapıp oynayan kedinizi oyalamanız için üretildi PetCube Play. İlk bakışta basit bir küp gibi gözükse de kendi kadar basit bir oyunu kullanıyor kedileri eğlendirmek için: Lazer. Hareket eden ışığı siz de cep telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz ya da random moduna alabilirsiniz.

Kendi kendini temizleyen kedi tuvaletleri hayal değil!


Modern görünümünün yanında, kendi kendini temizleyebilen bir mekaniğe sahip Litter-Robot Open Air. Kuma tuvaletini yapan kedinin ayrılmasından sonra hareket ederek kumu tırtıklı alandan eliyor. Dışkı topak halinde ayrılarak aşağıdaki haznede toplanıyor. Bir sonraki kedinin gelişine ise temiz kum hazır olmuş oluyor. Düzenli aralıklarla alt haznedeki poşeti değiştirerek temizlik hem hızlı hem de kokusuz olacak.

Tatilde kedim/köpeğim aç kalır mı endişesine son!


Feed And Go Pet Feeder sayesinde kısa süreli tatillerinizde evcil hayvanlarınızın beslenme rütinini takip ettirebilirsiniz. Hazneye yerleştireceğiniz kuru veya yaş mamaları, ilaçları, ödül mamaları zamanlayabilirsiniz. Yine akıllı telefona indirilen uygulama ile kontrol edilen cihazda web-cam ve hoparlör de bulunuyor. Wi-fi bağlantısı olduğu sürece onları görüp seslenerek yemeğe çağırabilirsiniz. Tabii ki uzun tatillerinizde can dostlarınızı arkada tek başlarına bırakmanızı kesinlikle savunmuyoruz.

Kimse mamama dokunmasın!


Özellikle birden fazla kedi veya köpek besleyenler için ayrı mamalar kullanan evcil hayvan sahiplerini düşünmüş SureFeed Microchip Pet Feeder. Hayvanlardaki mikroçip ile açılıp kapanan mekanizma sayesinde herkes kendi yemeğinden başkasını yiyemiyor. Bu sayede ilaçlar ya da özel proteinli mamalar kullanmaması gereken diğer canlara zarar vermemiş oluyor.

Gezgin kedileri birileri gözetliyor…

Pawtrack New Collar from Jeremy Price on Vimeo.

Dışarıda da gezen dostlarımızın nerelere gittikleri ve belli süre ortadan kaybolduklarında nerede oldukları sorularının cevaplarını bizlere sunan bir teknoloji Pawtrack. Tasmalarına yerleştirilen GPS sayesinde harita üzerindeki yol haritalarını ve adımlarını izleyebiliyorsunuz. Özellikle işaretlediğiniz alanların dışına çıktığında ise uygulama size uyarı veriyor. Tasmanın verimli çalışabilmesi için yerleştirilen aparatın düzenli olarak şarj edilmesi gerekiyor.

Kaynak: 1,2

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>