Yanlışlıkla Üstüne Basıp Kabuğunu Kırdığı Salyangozu Tedavi Ettiren Koca Yürekli Kadın

Ağustos 14, 2017

Birçok kişinin başlığı okuduğu sırada “Yok artık!” dediğini biliyoruz. Ama hayvansever birine sorduğunuzda bunun ne kadar doğal, yaşamayı seven ve merhamet dolu bir davranış olacağını anlayacaklardır. Çünkü yanlışlıkla da olsa zarar verdiğiniz şeyin de kendi hayatını sürdürmek için sizin gibi çabaladığını ve sizin için önemli olmasa da onun için çok önemli olduğunun farkında olmak gerekiyor. Neyse ki Tel Aviv’de yaşayan bir kadın da böylesine duyarlıydı.

İsrail’de yağan yağmurun ardından yola çıkan salyangozlardan birinin üzerine yanlışlıkla bastığını fark eden kadın büyük bir insanlık dersi verdi.

salyangoz_kabuk (1)Çoğu kişinin bırakıp gideceği salyangozu kaderine terk etmek yerine hemen narince avcuna alarak deneyimli bir veteriner kliniğine götürdü.

salyangoz_kabuk (4)

HaClinica isimli klinikte tedavisine başlanan salyangoz için kırık kabuğunu onarmak oldukça zahmetli bir işti ve neyse ki veterinerler bu konuda da oldukça bilgiliydiler.

salyangoz_kabuk (2)

Kırıkların yapıştırılması için özel bir madde kullanırken içindeki enzimli dokuya da zarar vermeden narin ve sabırlı bir işlem yapılırken, yaralı salyangoz da kabuğunun tamirini sabırla bekliyordu.

salyangoz_kabuk (3)Düzeltilen kabuğuna tekrar girmesi için verildiğinde hemen içine doğru kıvrılan sevimli salyangoz tamamen iyileşene kadar kliniğin misafiri olarak kalmaya devam ediyor.

salyangoz_kabuk (5)

Hayata verdiği önem ile hepimizin gönlünü kazanan koca yürekli kadına teşekkür, minnoş salyangoza da şifalar diliyoruz. Böyle hikayelerin artması dileğiyle…

salyangoz_kabuk (6)
Lütfen siz de yağmurlu havalarda adımlarınıza dikkat ederek ilerleyin. Yol üzerindeki salyangozları da yeşil alanlara bırakarak yaşam şanslarını arttırabilirsiniz.

Kaynak: 1, 2

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>