Dövme Yaptırmayı Düşünenlerin Mutlaka Göz Atması Gereken 11 Instagram Hesabı

November 21, 2017

Dövme yaptırmaya karar vermek ciddi anlamda zor bir süreç. Daha sancılı olan süreç ise yaptırmaya karar verdikten sonra ne yaptırsam diye düşünmek oluyor. Yaptırayım mı yaptırmayayım mı derken aklımıza bir sürü fikir geliyor olsa da iş yaptırmaya gelince “Yok bu olmasın”, “Hayır o şimdi yanlış anlaşılır”, “İleride bunu beğenir miyim?” gibi bir sürü soru çıkıyor karşımıza. Bu zorlu süreci de tamamladıktan sonra aklımızdakini dövmeciye aktarma kısmı geliyor. Ancak bir çoğumuzun bu konudaki çizim becerisi yeterli olamıyor.

Her dövme sanatçısının kendine has bir tarzı olduğu gerçeğini unutmamak gerek tabii ama nasıl bir şey istediğimizi bilmeden tarif etmek de imkansız. Tüm bu sebeplerle neden örneklerden yararlanmayalım ki dedik ve size farklı tasarımları ile yardımcı olacak 11 Instagram hesabı derledik.

1. @roxx

Work in progress…thanks for looking, and thanks to Kevin for traveling…

R O X X (@roxx_____)'in paylaştığı bir gönderi ()


Bu hesapta görecekleriniz aslında pek de hayalinizde ki gibi süslü dövmeler olmayacak. Büyük blok şeklinde ki siyah alanlar olarak tanımlamak en doğrusu. Oldukça iddialı oldukları bir gerçek ama vücudunuzda böyle bir dövme taşımak ister misiniz?

2. @nouvellerita

Elephant woman for Eilish done at @theblackforesttattoo #nouvellerita #woman #elephant #tattoo #linework #blackworkers

Nouvelle Rita (@nouvellerita)'in paylaştığı bir gönderi ()


Bu hesapta ise dövmeler daha çok geometrik şekillerden yararlanılarak son hallerini almışlardır. Detaylar ise göz kamaştırıyor…

3. @mambotattooer


İtalyan sanatçı eserlerinde çizgi ile şekilleri belirtse de renklendirme konusunda o çizgilere takılmıyor. Daha çok sulu boyayı anımsatan bir görüntü sergiliyor.

4. @almagrotattoer

Buena siesta Barcelona! Para citas / For bookings 📩[email protected]

Almagro Tattooer (@almagrotattooer)'in paylaştığı bir gönderi ()


Yaptığı dövmelerde daha çok Amerika kıtasının eski uygarlıklarının sanat çizgisinden ilerlediğini görmemiz mümkün. Kovboy olup kızılderililerin karşısında değilseniz bu sayfayı kaçırmayın.

5. @pissaro_tattoo

Новая переводилка "Пион" из сета цветов на длинном стебле .( также представлены мак и ирис) отлично смотрятся вдоль позвоночника или в области декольте . Могут стать отличным дополнением даже вечернему платью💃🏼💃🏼💃🏼. По всем вопросам обращайтесь на почту [email protected] A new temporary tattoo "Peony" from a set of flowers on a long stem (also represented poppy and iris flower) looks great along the spine or in the decollete area. They can be an excellent addition even to an evening dress💃🏼💃🏼💃🏼 . For all questions, please contact [email protected]

Pis Saro🍃 (@pissaro_tattoo)'in paylaştığı bir gönderi ()


Aklınızda çicek figürü varsa kesinlikle göz atmanız gereken bir hesap.

6. @geometric_tattoo


Lisede geometri ile aranız nasıldı bilemem ama gözünüze hitap ettiğini düşünüyorsanız bakmanızda fayda var. Geometrik şekilleri bir araya getirerek hayallerinizi süsleyebilirsiniz.

7. @tins.handpoke


Noktaların ahengi sizi etkiliyorsa doğru noktadasınız.

8. @littleatattoosz

Love this.

Little Tattoos (@littletattoosz)'in paylaştığı bir gönderi ()


Vücudunuza küçük dokunuşların tat katacağını düşüyorsanız örneklerine buradan bakabilirsiniz.

9. @chrisrigonitattooer


Dövmede renklere önem verenlerin kaçırmaması gereken bir hesap.

10. @valerakottattoo

Котик из Уфы в геометрии. 
Хочу с вами поговорить про ✏️творцов. Мой любимый художник – Эль Греко. Несколько лет назад, гуляя по музею Прадо в Мадриде и наблюдая лишь однообразные библейские мотивы( в каждой комнате волхвы), я наткнулся на творчество Эль Греко, творчество которого выделяется своей стилистикой, цветом, пропорциями – мне очень понравилось. А в феврале я работал в Амстердаме и мне удалось посетить выставку, посвящённую ему, узнать многое о его жизни. Самый яркий момент – это то, что он предложил Папе Римскому перерисовать Сикстинскую капелу, мотивируя тем, что Микеланджело хорош как скульптор, а вот как художник, скажем не але😸За это Эль Греко впал в немилость и вынужден был покинуть Италию, переехать в Испанию. Из великих художников им также восхищался Пабло Пикассо. А какой художник, художники любимые у вас? . Kitten from Ufa with geometry. Today I want to talk with you about favorite artists. My is El Greco, and yours? #valerakot

ТАТУ МАСТЕР, ДЕЛАЮ WOW TATTOO🙀 (@valerakottattoo)'in paylaştığı bir gönderi ()


Geometri ve noktaların senkronunu hayal etmenize artık gerek yok.

11. @1mmtattoo


Eğer üçgenler sizin hayatınızda önemli bir yeri bulunuyorsa kaçırma lüksünüz bulunmuyor.

1 Yorum

  1. Gebelik Hesaplama

    November 22, 2017 at 10:28 am

    Dövme yaptırmanın zararlı olup olmadığı konusunda, bilen bir arkadaş yorum yapabilir mi? Herkes farklı birşey söylüyor, kafamız karışıyor.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>