Donald Trump’a El Hareketi Yaptıktan Sonra Hayatı Değişen Kadın

November 23, 2017

ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptıklarının ardı arkası kesilmiyor. Gerek yaptığı ırkçı söylemler gerekse kaba tavırları, hatta ettiği küfürlerle gündemden düşmeyen Trump bu kez farklı bir olaydan dolayı konuşuluyor.

29 Ekim’de Juli Briskman, ABD Virginia’daki hafta sonu bisiklet gezisi sırasında Başkan Donald Trump’un konvoyu geçerken yaptığı el hareketi ve sonrasında yaşananlar günlerdir ABD ve dünya gündeminde konuşuluyor.

29 Ekim’de Juli Briskman, Virginia’daki hafta sonu bisiklet gezisi sırasında golften dönen Başkan Donald Trump’ın aracına el hareketi yaptı ve uzaktan çekilen bu fotoğraf kısa zamanda viral oldu.

000ee842-800

Günlerdir ABD’de konuşulan bu konunun ardından bisikletçi kadının Akima’da sosyal medya pazarlama sorumlularından biri olduğu tespit edildi.

SliderImages-01-980x411

Akima şirketi hemen harekete geçerek Juli Briskman’ın işine son verdi.

gettyimages-849537016

Bununla birlikte olay daha fazla konuşulmaya başlandı ve Akima sosyal medya üzerinden büyük tepkiler aldı.

DOxKTKTVAAA9pOD

50 yaşındaki kadına destek de gecikmedi. Hemen GoFundMe’de Juli’ye destek amaçlı bağış kampanyası açıldı. Kampanya, 4.000’den fazla bağışçıdan 100.000 doları aştı ve 10,000’den fazla kez paylaşıldı.

juli-briskman1

Henüz bağış kampanyası başlatılmadan Washington Post’a konuşan Juli’ye ‘pişman mısın?’ diye sordular. Kadın ise “Hayır. Bir daha görürsem tekrar yapacağım.” ifadelerini kullandı.

briskman1-2

Trump, başkan olduktan sonra yaptığı açıklamalar ve kararlarıyla halkın büyük bir kesiminin kendisine muhalefet olmasını sağladı. Bu yüzden de Juli ülkesinde bir tür halk kahramanı olarak anılmaya başlandı.

juli-briskman3

Yaşanan olayların ışığında yapılan tek şey bağış kampanyası değildi. İşsiz kalan Juli Birksman’a küçük esnaf ve büyük şirketler olmak üzere birçok alandan toplam 453.678 teklifi yapıldı.

juli-briskman-2

Güneybatı bölgesindeki bir dizi spor merkezinin sahibi olan Lucy Clementori, Juli için şunları söylüyor; “O bizim bazı derslerimize girebilir ve insnalara bu büyük başkanlık selamını öğretebilir!” diyor.

juli-briskman11

Gösterdiği bir orta parmakla hayatı değişen kadının ise ne yapacağı merak konusu.

Juli-Briskman-Donald-Trump

Kaynak: 1,2,3

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>