Yaylı Enstrümanlarıyla Birbirinden Harika Coverlar Yapan 13 Youtube Kanalı

October 5, 2017

Cover müzisyenleri, eserin orijinaline bağlı kalarak ve hatta onu daha da güzelleştirerek dinleyenleri ve izleyenleri mest ediyor. Özellikle ekstrem bir enstrüman bu konuda büyük bir avantaj sağlıyor. Violini bu açıdan ele alırsak, bu işi hakkıyla icra eden birbirinden başarılı müzisyenler var. Albüm devrinin yavaş yavaş yok olduğu bu son zamanlarda, youtube büyük bir velinimet bu müzisyenler için. Biz, bu birbirinden başarılı müzisyenlerin coverladığı tek bir örnek üzerinden çalışmalarını maddelere ekledik, en iyisinin kim olduğuna karar vermek sizin. Game of Thrones dizisinin müziğini coverlayan 13 youtuber müzisyenin daha farklı çalışmalarını da kanallarına abone olarak takip edebilirsiniz.

1. Bu youtube kanalı birbirinden harika coverlar icra ederken zaman zaman enstrümanla ilgili tüyolarla ilgili videolar yayınlıyor.

2. Adından da anlaşılacağı gibi 2Cellos, iki çello ile görselliğine özen gösterdikleri klipleriyle izleyenleri büyülüyor.

3. Taylor Davis daha soft soundlarda müzik yapan ve bunu sade videolarla birleştiren bir youtuber.

4. GoT’un müziğinin akapellayla ne kadar iyi bir uyum yakaladığını Lindsey Stirling’ın youtube kanalı tüm hatlarıyla sergiliyor.

5. Başarılı youtuber Kezia Amelia enstrümanıyla olduğu kadar sesiyle de harikalar yaratıyor.

6. Bir orkestra dolusu PiscesRising kanalı çok sesli uyumluluğu gözler önüne seriyor.

7. Tutkulu çalış stiliyle Tina Guo, coverladığı eserleri biraz heavy metal çizgisinde yorumlayarak yeni bir soluk getiriyor.

8. Joel Grainger violinini loop pedal ile birlikte bambaşka bir boyuta taşıyor.

9. Diziden hatırlanan bazı sahneleri canlandırarak, müziğine bol görselli bir hava katan Cover Nation, kış temalı bir kliple müziği oldukça ileri bir noktaya taşıyor.

10. Laurent Bernadac, elektro gitar vari bir tonla violini harika şekilde harmanlıyor.

11. 4 kişilik çok sesli bir youtube kanalı olan Break of Reality GoT’un müziğine vurmalı enstrümanla yeni bir soluk getiriyor.

12. Bad Bows iki viyolinle başarılı müzikler icra ederken, sıra dışı videolara da imza atıyor.

13. Arka planda rock soundu ile Lia yakın zamanda açtığı youtube kanalıyla takipçilerine merhaba dedi. Şimdilik 4 videosu ile başarı yolunda hızla ilerliyor.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>