Aşık Olduğu Hastasının Öldükten Sonra Bile Peşini Bırakmayan Saplantılı Doktor Carl Tanzler

December 8, 2016

Doktor ve hasta arasında yaşanan aşk hikayelerini bir noktaya kadar doğal karşılayabiliriz. Ama Carl Tanzler’in yaşadığı olay asla sıradan ve masum bir aşk hikayesi değil. Onunki saplantılı bir tutkudan, nekrofiliye evrilen garip ve ürpertici bir hayat öyküsü. Gelmiş geçmiş en absürt aşk hikayesinin, muhtemelen istemeden kahramanı olan Elena Hoyos’a üzülsek mi ne yapsak anlayamadık.

Carl Tanzler von Cosel, Florida’daki Birleşik Devletler Deniz Hastanesi’nde çalışan, mikrobiyoloji ve bakteriyoloji üzerine uzmanlaşmış bir doktordu.

Carl_Tanzler

Doktor Carl Tanzler, 1931 yılında kendisine tüberküloz tedavisi için gelen 22 yaşındaki hastası Elena Milagro de Hoyos’a saplantılı bir şekilde aşık oldu.

8771909_f260

Tanzler, çocukken aşık olduğu, koyu renk saçlara sahip egzotik bir kadın olan Anna Constantia’ya, Elena’nın birebir benzediğini iddia ediyordu.

220px-Anna_Constantia_Reichsgräfin_von_Cosel

Elena resmi olarak evliydi ama kocası onu çocuk düşürdüğü için terk etmişti. Ardından da kendisinde tüberküloz teşhisi konmuştu.

MTI0ODczNDIzNzQxNTY5MDM0

Tanzler onu her gün ziyaret ediyor, pahalı hediyeler getiriyordu. Kendisine deli gibi aşık olduğunu itiraf etmişti ama Elena’nın Tanzler’a karşılık verdiğine dair herhangi bir kanıt bulunmuyor.

voncoselmitbild

Tanzler onu tedavi etmek için birçok ilaç denese de, o dönemde tüberkülozun gerçek bir tedavisi yoktu. Ve Elena sonunda hayatını kaybetti. Ama o öldükten sonra, Tanzler’in saplantılı aşkı son bulmadı.

22437ae0

Tanzler, Elena öldükten sonra onun için mezarlıkta bir türbe yaptırmak için ailesinin iznini aldı. 1933 yılına kadar her akşam mezarını ziyaret etti. Ve sonunda bir gün, cesedi yerinden çıkarıp evine taşıdı.

Tanzler_03

Rüyasında Elena’yı gördüğünü ve kendisini mezardan almasını söylediğini iddia ediyordu. Elena’nın kemiklerini tellerle ve askılarla birbirine tutturdu.

carltanzler01

Cesedin derisi çürüyüp ayrışmaya başladığında Tanzler onu balmumu ve ipek bezlerle kapladı. Bozulan kafa derisinden saçları döküldüğünde, annesinin hayattayken topladığı ve Tanzler’a verdiği Elena’nın kendi saçlarından bir peruk yaptı.

tumblr_nsx819OwTp1qben8co1_500
Saplantılı doktor, Elena’nın karın ve göğüs boşluğunu paçavralarla doldurarak orijinal formunu kazandırmaya çalıştı, ona yeni giysiler giydirdi ve ellerine eldiven taktı.

Elena’ya mücevherler takıyor, yatağında yatırıyordu. Kokuyu maskelemek ve cesedin parçalanmasının etkilerini azaltmak için bol bol parfüm, dezenfektan ve koruyucu madde kullanıyordu.

image

1940’da, Tanzler’ın bir cesetle yattığına dair söylentiler yayılmaya başlamıştı. Elena’nın kızkardeşi evine gittiğinde cesedi orada buldu. Bunun üzerine Tanzler tutuklanıp gözaltına alındı. Psikolojik durumu incelendi ancak zihinsel olarak yetkin bulundu.

tanzlershorts_FKPL1

Ceset, hekimler ve patoloji uzmanları tarafından muayene edildi. Tanzler’in cesetle cinsel ilişkiye girmesine olanak veren, daha önce cesedin vajinasına yerleştirilmiş kağıttan bir tüp ortaya çıktı.

image

Ceset, bu olaydan sonra Dean-Lopez Cenaze Evi’nde ziyarete açıldı ve yaklaşık 6.800 kişi görmeye geldi.

4553736358_1fe5734137_b

Tanzler yaşamının son yıllarını Elena’nın maskesini taşıyan bir heykelle geçirdi. 1952 yılında evinde ölümünden ancak 3 hafta sonra bulundu.

Van Cosal Carl Tanzler tlaking to Earl Adams and, Bennie Sawyers on the left in 1940. Photo Gift Clarke Means. "

Kaynak; 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>