Mağazanın Fidan ve Çiçek Satan Bölümünü Mesken Tutup Yeşilliklerini Yiyen Minik Hırsız

September 12, 2017

Hayvanlar her ortama uyum sağlama ve doğada aradıkları şeyi bulamadıklarında alternatif çözümlere adapte olmada oldukça başarılılar. Tıpkı bu sevimli hırsız gibi. Possum, yani keçeli bir sıçan türü olan bu sevimlilik abidesi hayvan yeterince taze yeşillik bulamadığından olsa gerek; ünlü bir yapı mağazasının bahçe ürünleri bölümünü mesken tutmuş.

Avustralya’da Bunning isimli yapı malzemeleri ve ev dekorasyon ürünleri satan mağazanın müşterileri son aylarda oldukça şaşırtıcı bir misafirle karşılaşıyor.

hirsiz_possum (9)

Mağazanın bahçe ürünleri satan sera tarzı bölümünde fidan ve çiçekleri karıştırırken yakaladıkları possum görenlerin yüzünü gülümsetiyor.

Son bir ay içerisinde birkaç kez videoya çekilen possum aslında doğası gereği gündüzleri uyuyan bir tür. Fakat susadığından ya da açlığından olsa gerek, bu çeşitlilik içerisinde en sevdiklerini seçerek hırsızlık yapıyor.

hirsiz_possum (1)

Yaprakların en güzellerini seçen sevimli hırsızı arada bir görevliler uzaklaştırmaya çalışsa da bu bölgeyi öylesine benimsemiş ki, biraz uzakta bekledikten sonra tekrar yeşilliklerin arasında kıvrılıyor.

İnsanlarla yan yana olmaktan ve sesten etkilenmeyen minnoş, videoya alındığını ve enselendiğini fark ettiği anda verdiği tepkiyle hepimizin içini eritti.

hirsiz_possum (3)

“Zaman zaman mağazamız yabani hayvanların odak noktası olabiliyor. Burada önemli nokta müşterilerimizin ve ekibimizin güvenliği. Tehdit durumu olduğunda ekiplere haber vererek hayvan dostumuzun güvenli şekilde naklini sağlıyoruz.”

hirsiz_possum (5)

“Nedendir bilmiyorum bu manzara karşısında çok mutlu oldum.” diyor onu bu şekilde yeşilliklerin arasında yakalayan müşteriler.

Şimdilik possum kimse için sıkıntı yaratmıyor ve oradan da ayrılacağa benzemiyor. Fakat yine ne yazık ki bu paylaşımların altında bile hayvan düşmanı birkaç kişiye rastlayabiliyoruz…

hirsiz_possum (2)
Kaynak: 1, 2, 3

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>